niet nodig. Spelbos heeft de verzekering gekregen dat hij op amateurniveau kan blijven voetballen, al weet hij nog niet wat hij komend seizoen gaat doen. De 33-jarige ex-international speelde op 19 maart zijn laatste wedstrijd voor Ajax: de Europacup-return tegen Young Boys in Amsterdam. 26 april: Ajax 2 is kampioen van de reserve divisie A geworden. Op doelsaldo welteverstaan, want Sparta 2 puurde uit 22 duels eveneens 30 punten. Omdat de Amster damse reserves met 5-0 wonnen van SW 2 en de Rotterdamse equipe AZ 2 slechts met 1 -0 klopte, ging Ajax met de titel strijken. Ajax 2 en Sparta 2 begonnen met een zelfde uitgangsposi tie aan hun laatste wedstrijd: 28 uit 21 en een doelsaldo van 30. Alistair Dick was de kleine grote man bij de Meer-equipe. Dick bepaalde in zijn eentje de ruststand op 2-0 en scoorde 5-0, toen Dennis Bergkamp en Richard Witschge inmiddels ook gedoelpunt hadden. Ajax 2 gaat binnenkort met de beste van de reserve divisie B (waarschijnlijk ...PSV 2) om het algehele nationale kampioenschap gaat spelen. De jeugdteams die uitkomen in de hoofdklasse A en eerste klasse A van de nationale competitie, staan op het punt om de titel te grijpenEr isdus nog steeds veel talent onder de zon. 27 april, kwalificatie: Jong Oranje-Jong Griekenland (0-0) 2-0. Doelpunten: 60. Fraser 1-0; 88. Witschge 2-0. Bijzonderheden: Jong Oranje slaagde er voor 1000 toeschouwers in het Utrechtse Nieuw Galgewaard niet in de finale van het Europees kampioenschap te bereiken. De ploeg voor spelers tot 21 jaar won met 2-0 van de Griekse leeftijdsgenoten, maar had twee weken eerder de uitwedstrijd met 5-0 verloren. Toen waren onder meer Aron Winteren Rob Witschge er niet bij wegens Europacup-verplichtingen). Nu wel, respectievelijk als rechts- en linkshalf, maar de ploeg miste gewoon de fantasie om de schade weg te kunnen werken. Twee minuten voor het het einde was Utrechter John van Loen eindelijk zijn tegenstander te snel af. De voorzet werd door Witschge ingeknald, waarmee het eerherstel nog enige glans kreeg: 2-0. Overi gens plaatste Jong Oranje zich in 1976 (toen nog met spelers onder de 23 jaar) voor de laatste keer bij de beste vier van Europa. Mede door de inbreng van Winter en Witschge kwam de nationale jeugd-trots nu eveneens zover. KV Mechelen, over twee weken tegenstander van Ajax in de finale van het Europacuptoernooi voor bekerwinnaars, is onttroond als Belgische cuphouder. In de tweede halve finale van het nationale toernooi verloor het met 3-1 van Anderlecht, dat eerder met 2-1 ten onder was gegaan. Het seizoen lijkt te lang te gaan duren voor de formatie van Aad de Mos, omdat afgelopen weekeinde ook de kans op het andskampioenschap werd verkleind. Tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tussen Ierland en Joegoslavië (door de eilandbewoners met 2-0 gewonnen) fungeerde de aan Derby County uitgeleende Frank Stapleton 90 minuten lang als spits. 28 april: het hoger beroep van Ajax tegen de publieks- en persloze thuiswedstrijd van zondag tegen Haarlem is verworpen. De commissie van beroep van de KNVB bevestigde voorts de geldstraf van tien mille en dat de proeftijd tot 1 maart 1989 loopt. 29 april: Tiainen gaat onder het mes. 1 mei, competitie: Ajax-Haarlem (2-0) 3-1. Doelpunten: 19. Bosman (strafschop) 1-0; 38. Larsson 2-0; 71Bosman 3-0; 75. Sitek 3-1 Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 50. Bijzonderheden: Het duel werd op last van de tuchtcommissie en commissie van beroep van de KNVB in het geheim afgewerkt. Ook frequent overleg tussen de Nederlandse Sport Pers (NSP) en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) enerzijds en betrokkenen van de KNVB 25

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 27