Aanvulling op deel 9: Deel 10: 18 april: Petri Tiainen blijft achtervolgd worden door pech. De kleine Fin, die eind 1986 door de inmiddels vertrokken technisch directeur Johan Cruyff naar De Meer werd gehaald, zit voorlopig in de lappenmand, Hij verstapt zich in Noordwijk tijdens de voorberei ding op het Europacup-duel tegen Olympique Marseille en scheurt daarbij de kruisbanden vanzijn linkerknie. Hij waseigenlijknethersteld van een blessure, die hem eind 1987 was toegebracht door AZ-speler Van Ham. 20 april, kwalificatie: UEFA-team-AIba- nië (0-0) 2-0. Bijzonderheden: Linksback Frank de Boer en linkerspits Bryan Roy maakten de belangrijke winst op Albanië van begin toteind mee. Dezege houdt in dat het team voor spelers tot 18 jaar nog één punt nodig heeft om zich te plaatsen voor het Europees kampioenschap van juli in Malaga. Dat moet dan gebeuren tijdens de thuiswedstrijd van 10 mei tegen Hongarije in Deventer. 22 april: Ajax heeft besloten in hoger beroep te gaan tegen de straf van de tuchtcom- missie van de KNVB, die besloot dat de Amsterdamse club één duel zonder publiek en pers moet spelen en 10.000 gulden dient te betalen. 24 april, competitie: Feyenoord-Ajax (1-1)1-3. Doelpunten: 36. Mühren 0-136. Hoekstra 1 -1 60. Meijer 1 -2; 72. Bosman 1 -3. Scheidsrech ter: Mulder. Toeschouwers: 26.539. Bijzonderheden: nog nooit na de Tweede Wereldoorlog keken zo weinig mensen in De Kuip naar deze 'titanenstrijd', die vroeger volle bakken trok. Het vorige laagterecord dateerde van 1978 (toch nog 34712 toeschouwers)Het publiek zag een niet eens zo veel sterker Ajax een verdiende zege pakken, omdat het wat cleverder met de kansen omsprong. John Bosman verraste iedereen, zichzelf incluis, met een wonderschone vrije trap, nadat eerder in de wedstrijd Arnold Müheren Ajax eveneens uit een free kickop voorsprong had gezet. De wedstrijd was slechts bij vlagen echt goedMarcel Keizer voldeed redelijk tegenover de Limburgse Feyenoorder Renè Hofman op de plaats van de geschorste interim-linksback Frank Verlaat. Op de tribune zat onder meer Mechelen-trainer Aad de Mos, die van het huidige Ajax alleen Stanley Menzo, John van 't Schip en Bosman nog persoonlijk kent. De speelwijze van de Amster damse tegenstander in de Europacupfinale voor bekerwinnaars verraste de ex-oefenmeester van Ajax niet: 'Aanvallend voetbal en achterin de buitenspelval'. Overigens kregen de Feyenoor- ders Peter Barendse en Kenneth Monkou een gele kaart. Opstelling Ajax: Menzo; Scholten, Larsson, Winter en Keizer; Wouters, Bosman en Mühren (80. Richard Witschge); Van 'tSchip, Meijer(82. Bergkamp) en Rob Witschge. 25 april: Ronald Spelbos ondergaat in Amstelveen een ééndags-operatie aan zijn linker knie. De beschadigde meniscus werd verwijderd. Tevens werd geconstateerd dat de kruisbanden van het gewricht geheel vernield waren, maar een tweede ingreep is voorlopig 23

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 25