in de zone moeten verdedigen. Dit verliep aanvankelijk onwennig', erkende de aangesla gen Ajax-trainer, 'maar desondanks hadden we ons stempel op de wedstrijd kunnen drukken. Ik weiger toe te geven dat we ons aangepast hebben aan Mechelen. We hebben toch niet voor niets de eerste helft geen doelpunt toegestaan. Mechelen heeft vooral organisato risch goed gespeeld, al vind ik het gevaarlijkvan een ploeg om bij een één-nul voorsprong zich als zodanig te profileren. Door zo ver terug te spelen, loop je de kans op een tegendoelpunt. Het geluk dat we daan/oor nodig hadden .misten we echter'. Hulshoff feliciteerde zijn winnende collega De Mos, zonder hem een blik waardig te keuren. Drollenploeg Ook Danny Blind lapte de opmerkingen van De Mos aan zijn laars. 'Dat Mechelen is niet meer dan een drollenploeg. Heb je gezien wat het na de rust heeft gepresteerd. Zelfs met een man meer is, behoudens datdoelpunt, niet één kans gecreërd en geen schot op goal gelost. Daaren tegen hebben wij voor zoveel miljoenen kijkers in het stadion en voor de buis bewezen, dat we ook met tien mensen uitstekend kunnen voetballen. Meteen beetje geluk, en dat hadden we echt verdiend, was er op zijn minst een gelijkmaker gekomen'. Bosman (schitterende volley na een prachtige aanval, ingeleid door Larsson), de verdedigend sterke Scholten en aanjager Aron Winter (beiden met een kopbal) zijn er dicht bij geweest. Het was Ajax echter niet gegund om de Europacup voor bekerwinnaars te prolongeren. Eén van de meest turbulente seizoenen in de geschiedenis van de Amster damse voetbalclub werd met het 1 -0 verlies in stijl besloten. Na het slotsignaal van Pauly vloeiden er vele tranen. Tranen van geluk bij de spelers van Mechelen, onder wie Den Boer. Maar vooral tranen van verdriet. Bosman had zo graag zijn carrière bij Ajax succesvol willen afsluiten en zit huilend op de grond. Scholten moet getroost worden en ookVan'tSchip heeft het te kwaad. Spelers ondersteunen elkaar, terwijl een eindje verderop De Mos en zijn kornuiten een feestje bouwen. Larsson had ook wel kunnen janken, maar zal pas later in zijn hotelkamer de teleurstelling verwerken, voordatzijn 'maatje' Doesburg hem luidruchtig in deslaap komtstoren.'nee, ikheb niet gehuild, anderen wel, maar ik kan je wel zeggen dat er sprake is van een 'bad feeling'. Het spel is uit, jammer. Het is niet anders', verklaart Larsson, om er aan toe te voegen dat hij diep in zijn hart blij is dat het seizoen voor hem erop zit. 'Ik ben eerlijk gezegd een beetje voetbalmoe. Sinds maart vorig jaar heb ik slechts een paar weekjes vakantie gehadToen ik eind 1987 op de Canarische eilanden zat, werd ikdoor Ajax benaderd, waarna het met de rust gedaan was'. Voor Bosman resten nog vier vriendschappelijke duels, waaronder de benefietwedstrijd voor De Wit (28 mei), die opgeluisterd zal worden door het Nederlands elftal. Daarna slaat hij de poort van het Ajax-stadion, waarin hij is opgegroeid, voor de laatste keer achter zich dicht. Zo'n 36 uurnade verloren ontmoeting met KV Mechelen maakt hij bekend dat hij de komende twee seizoenen voor deze club gaat voetballenHij ziet Mechelen als een ideale springplank voor een carrière in Zuid-Europa. Samen met Den Boer hoopt hij er de doelpuntenproduktie te verzor gen. Het is hem gegund, maar Ajax zal hem missen. Dat mooie en ijzersterke koppie, die inzet: de Ajaxfans zullen er vaak aan terugden ken wanneer hij via de Belgische televisiezen ders te zien is. Bosman had zo graag met een Europacup ingehaald willen worden op Schiphol. Vorig jaar puilden de nationale luchthaven en Amsterdam uitvan de Ajax-supporters, die hun helden nade winst op Lok Leipzig een geweldig onthaal bereidden. Hemelvaartsdag 1988 waren in geen velden of wegen Ajax-fans te vinden in en om de hoofdstad. En dat allemaal door één doelpunt: roem is inderdaad vergankelijk. 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 15