Mechelen-aanhang verdwijnen in het niet bij de spreekkoren en het enthousiasme uit de werkelijk imponerende rood-witte vakkenWaar de Mechelen-fans niet veel meer kunnen uitbrengen dan het weinig originele 'Ajax is een afwasmiddel' en 'olé, olé, olé, olé', raakt het repertoire van de Ajax-tifosi amper uitgeput. Al is het natuurlijk afschuwelijkom te horen dat er 'Aad de Mos is sero-positief' wordt gezongen. Tijdens de warming-up blijkt dat niet Meyer, maar Scholten in de basisopstelling staat. Hoe die er precies uitziet, blijkt al gauw. Verrassen derwijs staat Verlaat als voorstopper en Larsson als linksback geposteerd. Ajax zal die aanpas sing duur komen te staan, zo blijkt uit het wedstrijdverloop. In de beginfase is de favoriete bekerhouder zichzelf niet. Mechelen speelt aanvallender dan verwacht en vooral Mare Emmers stoomt geregeld op naar voren. Hij wordt in de 17e minuut geen strobreed in de weg gelegd, na een mislukte aanval van Ajax over rechts. Scholten kan de bal na een pass van John Bosman (die zijn laatste officiële wedstrijd voor Ajax speelt) niet onder controle krijgenEmmers krijgt balbezit, krijgt de vrijheid van aanvoerder Jan Wouters en gokt op een geslaagde één twee-combinatie met aanvaller Piet den Boer. Deze wordt weliswaar op de huid gezeten door Verlaat, maar de Ajax-verdediger laat zich verrassen. Emmers heeft nu vrij veld en Blind rest niets anders dan hem van achteren neerte halen. Het begin van het einde, Ajax moet met tien man verder, omdat Blind voor zijn overtre ding uit hetveld wordt gestuurd door de resolute scheidsrechter Dieter PaulyWouters: 'Maar die Pauly zou Blind nooit hebben weggestuurd als die Belgen nietzo tegen hem aan hadden lopen zeuren. Daardoor is het gekomen. De ongelijke strijd werd uiteindelijk beslist door een doelpunt van Den Boer. Hij dook voor Larsson het leer in het doel, nadat Verlaatzich in de luren had laten leggen door Mechelens uitblinker Eli Ohana. De Belgische fans (net als de Nederlanders ongeveer 10.000 in getal) kunnen hun geluk niet op. En al helemaal het meisje niet dat 'Gimme Hope Ohana' (naar een single van Jimmy Cliff) op haar broek had laten aanbrengen. Polonaise Een uurtje of vijf na de met 0-1 verloren Europacupfinale tegen KV Mechelen, is voor de meeste Ajax-spelers het ergste leed al geleden Het is al ver na middernacht, wanneer Blind (de man wiens rode kaart een belangrijke stempel drukte op de eindstrijd) en Aron Winter in het Hilton-hotel van Straatsburg een partijtje meeblazen op de trompet en trombone van het Ajax' huisorkest De Teletoeters. Terwijl een aantal van hun ploeggenoten op een oor ligt en de dramatische ontmoeting met de Belgische opponent nog eens de revue laat passeren, verwerkt vooral Blind zijn teleurstelling op eigen wijze. Eerderop de avond had hij al meegedaan aan een gênant aandoende polonaise, waarvoor de meeste spelers liever hadden willen bedan ken. Wouters en Van 't Schip doen zelfs niet mee, de rest host als een boer met kiespijn met de spelersvrouwen. 'Wat moest ik doen, het enige wat me restte toen die Emmers doorbrak, was hem neerte leggen. Ik was al blij dat ik hem nog kon raken, anders was-ie alleen op Menzo afgegaanblikt Blind dan voor de zoveelste keer terug op het wellicht beslissend moment in het meer spannende dan goede treffen met Mechelen. 'Opzich had die Pauly gelijk', erkent de Zeeuw van origine. 'In de meeste gevallen wordt bij zo'n situatie echter geel getoond. Zeker zo vroeg in de wedstrijd. Ik stond er dan ook van te kijken, het is echter niet anders. Het was natuurlijk wel even slikken, want vorig seizoen heb ik door een blessure zelfs de hele finale tegen Lokomotive Leipzig gemist. Och, ik heb nu tenminste nog ruim een kwartier mogen meedoen', hield de pechvogel de moed er in, 'Over vijfjaar speel ik een hele...'. Larsson De 'roodschop' van Blind was mogelijk niet nodig geweest, wanneer Ajax zich in de normale opstelling had gepresenteerd aan de bijna 11

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 13