waaronder enkele belangrijke. Hij vertelt dat hij al het nodige heeft meegemaakt bij Ajax. 'Het begon al snel met het vertrek van Johan Cruyff. Daarna hebben al die wisselingen in de verdediging ons weinig goed gedaan. Ik heb al met Wouters, Spelbos en Winter in het centrum gespeeld. Zo kun je natuurlijk niet op elkaar ingespeeld rakenDat is jammer, want in vergelijking met Zweden wordt in Nederland lang niet zo verdedigend gevoetbald'. Larsson woont in zijn eentje in Diemen, vlak bij Van 't Schip en Blind. Zijn vriendin komt op 1 augustus naar Nederland, ze heeft er dan een opleiding tot opticien in Londen opzitten en kan in Amsterdam aan de slag.'Maar ik heb natuurlijk wel vaak telefonisch contact met haar', voegt Larsson er aan toe. Moed 's Avonds trainen de twee finalisten voor het laatst. Nadat KV Mechelen zijn uurtje in het nog lege, maar schitterende Stade de la Meinau erop heeft zitten, is Ajax aan de beurt. Er wordt erg scherp getraind en Van 't Schip, die weer ontzien wordt, bekijkt zijn ploeggenoten vol bewonde ring. De rechterspits, die in de belangstelling staat van Racing de Strasbourg, de vaste bespelervan het Meinau-stadion:'Deze training geeft de burger moedHet komt zelden voor dat we een dag voor de wedstrijd zo'n goede partij spelen. In Marseille gebeurde het ook en daar speelden we toen prompt onze beste wedstrijd van het seizoen'. Zou Ajax dan toch als eerste club voor de tweede achtereenvolgende maal de Europacup voor bekerwinnaars pakken? Je zou het bijna gaan denken, want ook het vriend schappelijk partijtje voetbal tussen de pers en een team van het Amsterdamse café La Bastille (Leidseplein) eindigt in 1 -1De 1 -0 winst op Lok Leipzig werd door dezelfde uitslag voorafge gaan... Terwijl de Ajax-selectie rustig naar de slotbeurt toeleeften de opstelling voorde allesbeslissende wedstrijd tegen Mechelen doorneemt, zoekt de pers in Straatsburg het restaurant l'Ami Bruntz op. Het reisbureau Roever draait voor een gedeelte op voor de kosten als uitvloeisel van een vorig jaar gemaakte weddenschap. Toen werd er aan getwijfeld of Ajax ook in 1988 de finale zou halen. Er wordt die avond hard gelachen wanneer Kees Jansma voor de zoveelste keer een vrijwel perfecte imitatie weggeeft van Harmsen. Supporters Dan is het woensdag 11 mei 1988. Nog even en het beginsignaal wordt gegeven. Na de gebrui kelijke sportmaaltijd (zoals altijd samengesteld door Ajax' vaste kok Ricus Walter), gaat het Amsterdamse gezelschap op het Meinau-sta dion afOndertussen hebben de Ajax-supporters zich over het algemeen redelijk gedragen op weg naar de finale. Natuurlijk, er zijn glazen en flessen gesneuveld en een vechtpartij was helaas niet te voorkomen, maar over het algemeen had niemand een centje pijn. De diverse uitbaters al helemaal niet, zij deden goede zaken. En de zo'n zeshonderd agenten hebben het ook vrij rustig, hoeven slechts een enkele keer in actie te komen. Ze rukken wel uit wanneer tegen een uur of vier, stoelen over de Place de la Cathedrale vliegen, een bakker met vlaaitjes struikelt en een meisje in elkaar wordt getrapt. Binnen de kortste keren is de rust teruggekeerd. Nou ja, overal in de stad ziet het zwart van de rood-witte petjes en shirtjes. In tegenstelling tot de fans van KV Mechelen, die nauwelijks opvallen, blijven hun 'vijanden' de grote trom roeren. Vooral wanneer een televisie ploeg van het NOS-journaal opnamen komt maken. Het kan helemaal niet meer kapot wanneer De Teletoeters zich voor de kathedraal opstellen en staand of liggend (ja, ja) diverse populaire deuntjes ten gehore brengen. De finale Ook in de minuten voor de finale doen De Teletoeters van zich spreken en dragen er op hun beurt aan bij, dat Ajax de eerste slag wint. De veelal mislukte 'wave' en het gebral van de 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 11