je het niet meer zult halen bij Ajax, maar daar heb je alleen jezelf mee. Mij geeft dat juist een extra stimulans om door te gaan en te blijven knokken voor een basisplaats. Je moet altijd de betrekkelijkheid van het voetbal blijven zien. Neem bv. Danny Hesp. Hij had een basisplaats veroverd als linksback maar door een ongeluk kige actie breekt hij zijn been. Voor hetzelfde geld is het op zo'n moment met je carrière gebeurd. Door de blessure van Danny kreeg ik weereen kans als linksback. Mijn favoriete stek is stopper, maar ik ben al blij als ik kan spelen. Voor een vleugelverdediger mis ik wat startsnel heid. Ikzou wel een turbo voor de eerste meters kunnen gebruikenI Van Barry Hulshoff steek ik nog erg veel op. Hij is vroeger zelf ook een goede verdediger geweest, dus kan hij je heel wat bijbrengenHopelijk blijft hij dan ook bij de groep betrokkenwant hij is ons zeer goed bevallen de afgelopen maanden. Under vroeg in eerste instantie om Spitz Kohn als assistent maar die had zelf al aangekondigd dat hij dat liever niet deedBij zo' n man ontbreekt dan bijvoorbaat het enthousiasme denk ik.' Volgend seizoen Het seizoen is nog niet afgelopen of er worden alweer blikken richting het volgende seizoen geworpen. Ajax zal zich moeten versterken om weer een beetje mee te kunnen draaien. Natuurlijk is het begrijpelijk dat Ajax niet mee wil doen aan het betalen van vele miljoenen voor een speler, maar er zal toch flink wat geld uitgetrokken moeten worden om de selektie te versterken. Hopelijk krijgen we dan na dit wat minder plezierige seizoen weer een heel leuk seizoen zonder al teveel gekrakeel. Frank over volgend seizoen en zijn toekomst. 'Er is sprake van dater komend seizoen spelers bijkomen, dat is denk ik ook wel nodig. Of ik bang voor m'n plaats moet zijn weet ik niet. Dat hangt er ook vanaf wie ze gaan kopen. Als je eenmaal in het 'eerste' gespeeld hebt, dan weetje wat het is en wil je eigenlijk niet anders meer. Vaak is het dan zo datje na enkele wedstrijden weer op de bank of in het 'tweede' terecht komt. Dat is voor sommige spelers moeilijk te verteren. Ouders zijn daar ook vaak debet aan. Die vinden hun zoon natuurlijk de beste en als hij dan gepas seerd wordt zeggen ze tegen hem dat het niet eerlijk is, en dat hij erin hoort. Daardoor wordt zo'n jongen snel ontevreden en gaat lopen mopperen. Dat vind ik geen goede zaak. Mocht ik het bij Ajax niet redden, dan wil ik er ten eerste zekervan zijn dat iker echt alles aan gedaan heb. Ten tweede zou ik in ieder geval willen blijven voetballen. Voorlopig ga ik ervan uit dat ikhetwélzal halen. Ik wil gewoon slagen bij Ajax!!!!! Marco 'In gedachten verzonken' 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 9