'Ik blijf knokken voor een basisplaats!!!' Frank Verlaat: Ongeveer een jaar geleden zat heel voetbalminnend Nederland voor de buis in afwachting van de Europa-cup II finale Ajax-Lok. Leipzig. Bij enkele mensen sloeg de schrik om het hart toen de opstelling bekend gemaakt werd. In plaats van de geblesseerde Danny Blind stond daar ene Frank Verlaat in de basisHij had dan wel enkele dagen voor deze wedstrijd zijn debuut gemaakt, maar een Europa-cup finale is toch wel wat anders dan een competitiewedstrijd. Als dat maar goed gaat dachten de meesten. Al snel bleek dat deze vrees ongegrond was, Frank hield zich prima staande en kon terug zien op een goede wedstrijd. Na deze wedstrijd was er natuurlijk veel belangstelling voorde debutant. Maar, zo als zo vaak in de voetballerij nam deze belangstelling snel af. Frank: 'Vlak na de finale was er best veel belangstelling van de pers en andere mensen om je heen. Dat vond ik best leuk. Ik ben daar toch steeds wel nuchteronder gebleven, omdat ik wist dat al die belangstelling betrekkelijk zou zijn en ook wel weer zou afnemen. Dat kwam dus ook wel uit. Erzijn dan ook veel mensen die om je heen beginnen te lopen als het goed met je gaat, meestal mensen die je daarvoor nooit hebt gezienAls het dan wat minder gaat dan zie je ze niet meer. Gelukkig kwamen er in mijn kennissenkring nietvan dat soort mensen voor. Een basisplaats had ik voor dit seizoen niet verwacht. De laatste paar wedstrijden van het vorige seizoen stond ik er ook weer naast. Dus ikhielderrekeningmeedatwevoordit seizoen allemaal voor een basisplaats moesten vechten We hadden een groep van 25 man voor 11 plaatsen, dus ik wist dat het moeilijkzou worden. Daarbij kwam ook nog dat ik dienst zat, dat werkte ook niet echt bevorderlijk. Twee jaar geleden adviseerde Van Eijden mij om alvast in dienstte gaan zodat ikdat er snel op zou hebben zitten, en ik er niet meer in hoefde als ik een plaats in de selektie zou veroveren. Op dat moment was dat reeël gedacht, want toen stonden Rijkaard en Spelbos in het centrum en was er nog geen sprake van dat ik bij de selektie zou komenDoor de vele blessures kwam ik dan toch sneller als verwacht bij de selektie terecht. Dienst belemmerd je wel in je ontwikkeling, denk ik. Maar ik denk dat je niet kunt zeggen dat ze voor sportmensen een uitzondering moeten maken door ze vrij te stellen van de dienstplicht. Je hebt namelijk ook mensen die van school af komen en gelijk een goede baan kunnen krijgen Ook die moeten eerst in dienst, terwijl het voor hen ook leuker zou zijn als ze gelijk aan de slag konden gaan.' Larsson Het grootste deel van dit seizoen kwam Frank niet aan de bak. Meestal keek hij vanaf de tribune of vanaf de banktoe, hoe het Ajax verging gedurende het seizoen. Alleen als het, inmiddels beruchte'tweede' voor de beker in actie kwam was Frank van de partij. Het leek er dus op dat Frank wat het 'eerste' betreft een rustig seizoen zou krijgen. Maar voetbal blijft voetbal, dus er kunnen dingen gebeuren die je niet verwacht. Rijkaard, Boeve en Silooy vertrokken en Rob Witschge bleek ook geen ideale linksback. Dus het aantal verdedigers nam zeer snel af. Toen ook Ronald Spelbos in de wedstrijd tegen PEC Zwolle geblesseerd raakte, was het weertijd om Frank Verlaat op te laten draven. Na enkele pechvolle wedstrijden was Frankzijn plaats weer kwijt aan onder andere de (tijdelijk) herstelde Spelbos en Hesp. Maar ook deze twee raakten weer geblesseerd dus het was wéér tijd voor 4

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 6