Naam: Franciscus Maria Verlaat. Geboortedatum/plaats: 5 maart 1968 te Haarlem. Lengte: 1.86 meter. Gewicht: 79 kg. Kleur ogen: Groen. Burgelijke staat: Ongehuwd. Opleiding: 5 jaar VWO, daarna het HAVO-diploma gehaald. Hobbies: Tennis, muziek luisteren en lekker eten. Vroegere clubs: TYBB (The Yellow Black Boys) uit Haarlem. Ontdekker: Tonnie Bruins Slot. Debuut voorAjax: 10 mei 1987; FC Utrecht-Ajax (2-1) lnterlands:Geen.VJe\ heb ikvoorde meeste vertegenwoordigendejeugd-elftallen gespeeld. Ikwas o.a. aanvoerder van de UEFA-jeugd. Sterke punten: Koppen, linkerbeen en ik heb een redelijk inzicht. Zwakke punten: Mijn startsnelheid en mijn rechterbeen kunnen beter. Hoogtepunt in carrière: De Europa-cup II finale te Athene. Dieptepunt in carrière: Heb ik gelukkig nog niet gehad; gauw afkloppen. Mooiste doelpunt: Dat was in de kwartfinale van een schoolvoetbal-toernooi. We stonden met 2-1 voor en de tegenstander drukte om de gelijkmaker te maken. Ik kreeg de bal op het middenveld, passeerde twee man, speelde de laatste man door de benen en lobte de bal over de keeper. Moeilijkste tegenstander: Dat was tijdens een toernooi met een Ajax-jeugdelftal in Bellinzona. Ik speelde daartegen Massimo Ciocci, een hele lastige tegenstander. Hij speelde nu bij Inter Milan en voor Jong Italië. Positieve eigenschappen: Ik ben sociaal voelend. Negatieve eigenschappen: Als ik moe ben ben ik snel geïrriteerd. Bijgelovig: Nee. Roken/Drinken: Geen van beide. Favoriete gerecht: Heb ik niet. Ik vind alles lekker wat mijn moeder klaarmaakt. Favoriete muziek: TOP-40, Soft-soul. Favoriete acteur/actrice: Eddy Murphy, Kim Bassinger. Beste film: Once upon a time in America. Beste TV-programma: Sportprogramma's, Family Ties, Alf, The Gary Shandling Show. Beste Nederlandse voetballer: Ruud Gullit. Beste buitenlandse voetballer: Diego Maradonna. Favoriete buitenlandse club: Real Madrid. Beste sportman/sportvrouw: Ik heb veel bewondering voor sportmensen die erg veel trainen en daar weinig voor terugkrijgen b.v. triatleten. Hekelaan: Wachten. Toekomstwens: Gezond blijven en een basisplaats bij Ajax. Marco 30

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 32