speler die in competitieverband werd ingezet. Sinds mensenheugenis heeft Ajax in één competitie niet zoveel voetballers nodig gehad; vorig seizoen waren dat overigens er al 25. De 19-jarige Sneekes deed het niet slecht en hetzelfde gold voor Keizer, een andere jeugdige invaller. Voorhet overige was het huilen met de pet op wat Ajax in Zwolle liet zienVoorzitter Ton Harmsen zal zich op de Johan Cruyff-tribune niet bepaald op zijn gemak hebben gevoeld. PEC strafte het gemakzuchtige, matig en plichtma tige spel van de Ajacieden met twee doelpunten af. Ajax zette zich, net als Feyenoord, dat op dezelfde avond met 1 -2 van Volendam verloor, te kijk en deed duidelijk aan competitieverval sing. Kennelijk wilde de ploeg de accu opladen voor de Europacup-return tegen Olympique Marseille. Opstelling: Menzo; Scholtens, Wouters, Larsson (69. Keizer) en Verlaat; Van 't Schip, Winter en Richard Witschge; Bergkamp (46. Sneekes), Meijer en Rob Witschge. 's Morgens werd Ronald Koeman door de tuchtcommissie van de UEFA voor drie wedstrij den geschorst, omdat hij met zijn uitspraken over 'klasse-doodschoppen' het voetbal in diskrediet heeft gebracht. 18 april: 's Ochtends vroeg komen Toulon en Ger Lagendijk een schikking overeen. Zij gaan op korte termijn de gerezen misverstanden uitpraten. Dit betekent dat Bosman vrij is om een andere club te kiezen dan Toulon. Behalve Anderlecht, Ajax en Bayer Leverkusen, is ook Bayern Müchen in de markt voor de spits. In een communiqué stond ooknog de regel, dat Toulon zich distantieert van uitspraken in Nieuwe Revu. In het weekblad meldde de manager van de Franse tweede-divisieclub, Courbois, dat Lagendijkzich met 100.000 dollar zou verrijken als de overgang van Bosman was afgerond. Ajax presenteert tijdens de persconferentie voor de tweede Europese bekerwedstrijd tegen Olympique twee nieuwelingen. Behalve Ron Willems, dieal eerder was vastgelegd, werd nu ook Hans Werdekker gecontracteerd. De 28-jarige voorstopper van Willem II werd voor drie seizoenen aan de club uit De Meer verbonden. Metzijn overgang zou ongeveervier ton zijn gemoeid. Werdekker is een laatbloeier, vorig seizoen kwam hij nog uit voor amateur hoofdklasse EDO. Dit jaar speelde de timmer man zich in de kijker als verdediger van het knap presterende Willem II, al zou hij eerder al door Hulshoff zijn afgewezenVolgens Werdekker is hij niet als twaalfde man aangetrokken en ligt het in de bedoeling dat de Elaarlemmer de plaats gaat innemen van de gestopte Spelbos. Frank Verlaat, stadgenoot van Werdekker, lijkt dus voorlopig naar een basisplaats in het verdedi gingscentrum te kunnen fluiten. 20 april, Europacup: Ajax-Olympique Marseille (1-0)1-2 Doelpunten: 23. Larsson 1 -0; 66. Papin 1 -1 93. Allots 1 -2. Scheidsrechter: Kirschen (ODI). Toeschouwers: 40.000. Bijzonderheden: 'We gaan naar Straatsburg toe'. Ajax voor het tweede achtereenvolgende seizoen in de finale van het Europacuptoernooi der bekerwinnaars. Maar wat een show had kunnen en moeten worden, eindigde met een kater. Ondanks bij vlagen goed spel, slaagde de hoofdstedelijke formatie er in haar laatste thuiswedstrijd voor publiek (bij de competitie beurt tegen Haarlem op 1 mei mogen geen toeschouwers aanwezig zijn) niet in om ruim afstand te nemenDe treffer van Peter Larsson die uithaalde na een door enkelen gemiste voorzetvan John van 't Schip, kreeg helaas geen vervolg. Dit duo behoorde met Aron Winter tot de beter Ajacieden, vooral in de eerste helft. Nadat in de beginfase van de tweede45 minuten een aantal opgelegde kansen onbenut was gelaten, begon het publiek zich te vervelen. Tot overmaat van ramp maakte Jean-Pierre Papin er in een counter 1-1 van en in blessuretijd (er moesten nog 20 seconden gespeeld worden) liet Klaus Allots zich voor de derde keer zien. Vóór 23

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 25