11 april: de tuchtcommissie van de KNVB beslist, zoals verwacht, dat Ajax één thuiswedstrijd (die van 1 mei tegen Haarlem) zonder publiek moet spelen. Dit is het gevolg van de ongeregeldheden vóór de ontmoeting in De Meer met PSV. Bovendien moet de Amsterdamse club 10.000 gulden boete betalen, ze had nog een voorwaardelijke straf van een wedstrijd zonder publiek staan na het gedoe in het Zuiderpark vóór en tijdens het treffen met FC Den Haag van vorig jaar meiHet bestuur van Ajax reageerde bij monde van penningmeester Klaas Bakker 'zeer ontstemd over de handelwijze van de bond'. 13 april, KNVB-beker: RKC - Ajax (2-0) 2-1. Doelpunten: 15. Brard 1 -0; 33. Brands 2-0; 69. Larsson 2-1Scheidsrechter: Houben. Toe schouwers: 5200. Bijzonderheden: voor de tweede keer dit seizoen werd cuphouder Ajax uitgeschakeld in het KNVB-bekertoernooi. De zege van de Waai- wijkse ploeggetraind door Leo van Veen (jaren geleden werkzaam in De Meer), was verdiend. Ajax beheerste wel hetveld, maar kwam nietin zijn spel. 'Toen we met 2-0 achterstonden, moesten we vechtvoetbal spelen. Dat kan Ajax niet, deze jongens zijn er fysiek niet sterk genoeg voor', aldus Hulshoff. Verdedigingsfouten stonden aan de basis van de vroege 2-0 voorsprong. Larsson maakteernog wel 2-1 van, maar daar bleef het bijVoor RKC kon de avond al helemaal niet stuk, nadat was gebleken dat het ook nog kampioen in de eerste divisie was geworden na een misstap van concurrent VeendamBovendien lootte de Brabantse ploeg in de halve finale een thuiswedstrijd tegen ...landskampioen PSV. Verlaat kreeg een gele kaart, nadat hij Ad van der Wiel had vastgehou den. Opstelling: Menzo; Scholten, Wouters, Larsson en Verlaat; Winter, Richard Witschge en Mühren; Van 'tSchip, Bergkamp (60. Meijer) en Rob Witschge. Het deelnemersveld voor Amsterdam-713 is compleet. Na Ajax, Sampdoria en Flamengo is nu ook de Portugese halve finalist in het Europacuptoernooi voor landskampioenen, Benfica, gestrikt. 14 april: slecht voorbeeld doet slecht volgen. Na het eerste elftal zijn nu ook de reserves van Ajax uitgeschakeld. In de vijfde ronde van het toernooi om de beker van het KNVB-district West I moet bekerhouder, Ajax 2 het loodje leggen bij Marken: 2-0. Pikant duel: RKC 2 wint op dezelfde avond in bekerverband van hoofdklasser Rood Wit uit Sint-Willebrord. De eerste aankoop (in een reeks van vier of vijf? is een feit. Ron Willems, de aanvallende middenvelder van FC Twente, zal de komende twee seizoenen voor Ajax spelen. De clubs zijn het eens geworden over een transfersom van ongeveer 1,75 miljoen gulden, Willems had nog een contract tot juli 1989. De 21 -jarige Willems is momenteel vaste keus voor Jong Oranje. Hij speelde zijn beste wedstrijden in de nationale jeugdselectie tegen West-Duitsland. De nieuwe Ajacied heeft drie seizoenen in Enschede gevoetbald, FCTwente haalde hem in 1985 weg bij PEC Zwolle voor een vergoeding van 250.000. 15 april: het plan, met medewerking van Cruyffop korte termijn een Nederlandse club te verheffen tot Europees niveau gaat voorlopig niet door. Cruyff is er niet in geslaagd in de beperkte tijd die hem ter beschikking stond, een kwalita tief voldoend sterke selectie bij elkaar te brengen. 16 april, competitie: PEC Zwolle-Ajax (1-0) 2-0 Doelpunten: 33. Van der Waart 1 -0; 50. Duim 2-0. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschou wers: 11.000. Bijzonderheden: het kan niet op dit seizoen. Richard Sneekes werd, als vervanger van de volledig falende Dennis Bergkamp, de 28e 21

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 23