brainwave voor de scheerspiegel vandaan', zo stelde de advocaat. Mr. Van Wersch, de raadsman van Lagendijk en Bosman, noemde deze vorderingen van iedere grond ontbloot. Hij oordeelde dat de tussenpersoon Van de Rijt veel grotere belangen had, dan alleen zijn werkzaam heden als tolk. 'Van de Rijt had de toezegging, dat hij als trainer in dienst van de club kon treden als Bosman overkwam. Hij kon gelijk de taalproblemen van de Nederlandse speler oplossen'. Op de vraag van de president bevestigde Van de Rijt dit. Van Wersch betoogde, dat geen sprake is van een contract of een bindende afspraak. Johan Cruyff, de vertrokken technisch directeur van Ajax, praat in Londen met de Britse zakenman Robert Maxwell. De krantenmagnaat, die onder meer eigenaar is van Oxford United en Derby County, heeft Cruyff tijdens dit onderhoud twee voorstellen gedaan. De Vinkevener kan in dienst tredenals manager bij Derby of krijgt één miljoen pond (ofwel 3,5 miljoen gulden), wanneer hij erop korte termijn in slaagt om van FC Utrecht (ja, ja) een Europese topclub te maken. Daartoe zouden alle gesprek ken zijn gevoerd met Bosman .Richard Witschge, Juul Ellerman, René van der Gijp en tal van andere spelers. Er is al met diverse sponsors, waaronder de KLM, gesproken. De plannen worden in de boezem van de vereniging uit de Domstad met Argusogen bekeken, Trainer Han Berger denkt er het zijne van, zo zal blijken. Cruyff heeft inmiddels zijn besluit om al dan niet bij CdF Barcelona aan de slag te gaan, uitgesteld. 10 april, competitie: Ajax - Willem II (0-0) 3-1. Doelpunten: 50. Verlaat 1 -0; 56. Winter2-0; 63. Rob Witschge 3-0; 71Godee3-1Scheidsrech ter: Van Swieten. Toeschouwers: 8000. Bijzonderheden: de Europacup-triomf op Olympique Marseille heeft Ajax goed gedaan, want tegen Willem II werd aan klantenbinding gedaan. Tegenvaller was wel het uitvallen van Danny Blind, die na een kleine 70 minuten zijn plaats wegens liesklachten moest afstaan aan Marcel Keizer. Dit neefje van Piet, de voormalige linkerspits van Ajax en het Nederlands elftal, werd daarmee de 26e speler die dit seizoen in competitieverband werd ingezet. Welhaast een unicum. Bosman moest wegens een spier- scheuring in zijn kuitbeen al na een half uurtje vervangen worden. Desondanks kwam Ajax aardig voor de dag. Pas bij een 3-0 stand lukte het Willem II om tegen te scoren. Edwin Godee (ooit via Utrecht bij Ajax terecht gekomen) tekende voor het doelpunt met een van richting veranderd schot. Hij zorgde daarmee voor een goedmakertje, nadat hij in de 65e minuut een strafschop had gemist. Die was toegekend na een overtreding van Menzo op de doorgebroken Van Straalen. Opstelling: Menzo; Blind (69. Keizer), Wouters, Larsson en Verlaat; Scholten, Winteren Mühren; Van 't Schip, Bosman (25. Bergkamp) en Witschge. Deze dag werden ook wat namen bekend van spelers die Ajax op het oog heeft om zich te versterken: Hendrie Krüzen (FC Den Bosch), Gerrit Plomp (FC Utrecht), Ron Willems en Fred Rutten (FCTwente), Mare Degryse (Club Brugge vraagtechterte veel geld), Wim Kooiman (libero van Cercle Brugge), Stefan Petterson (spits van IFK Göteborg), Vlaus Nielsen en Bent Christen- sen (Bröndby). Voorts werd duidelijk dat Kurt Linder, de aanstaande nieuwe oude trainer van Ajax, best Barry Hulshoff in de technische staf voor het eerste elftal wil hebben. Na ruim vijf maanden viert Marco van Basten zijn rentree in een competitiewedstrijd voor AC Milan. En hoe! De ex-spits van Ajax maakte als invaller in de 60e minuut het enige doelpunt in de thuiswedstrijd tegen Empoli. Van Basten had de plaats ingenomen van Virdis, die in de rust zich mocht verkleden. Van Bastens tweede competitietreffer was het gevolg van een schot van een meter of 18. In de eerste competitiewed strijd van AC Milan had hij uit een strafschop gescoord. Een enkelblessure hield Van Basten bijna een halfjaar aan de kant. 19

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 21