Domergue viel een zelfde lot ten deelAjax-voor- zitter Ton Harmsen beschouwde de winst als een 'opsteker voor de hele club, niet als een persoonlijk succes. Intern heeft bij Ajax alles goed gefunctioneerd, alleen de buitenwacht maakte er een enorme ophef over van als zou het bij ons niet kloppen'. De zege betekende Ajax' 75e triomf in 129 Europacupduels. Vermeldenswaard is verder dat Menzo opnieuw zijn doel schoon hield en al negen EC-duels ongeslagen is. Zijn collega bij Olympique, Bell, had tot aan dit treffen dit seizoen in eigen huis, in Europees verband, nog niet hoeven te vissen I Nu moest hij dat drie keer, want de twee treffers van Witschge werden gevolgd door een doelpunt van Dennis Berg kamp. Hij was 4 minuten tevoren ingevallen voor Bosman en schoot de bal vanaf een meter of 40 na een rush langs Bell in het verlaten doel! Opstelling: Menzo; Blind, Larsson, Wouters en Verlaat; Scholten, Winteren Mühren, Van 't Schip, Bosman (84. Bergkamp) en Rob Witsch ge. 7 april, oefenduel: UEFA-team - NEC (O-O) O-O. Bijzonderheden: Ajax werd onder meer verte genwoordigd door Jean-Paul de Jong, de spits uit Utrecht die via Feyenoord in De Meer is terechtgekomen. De vriendschappelijke wedstrijd in Zeist stelde overigens weinig voor. 8 april: tijdens een kort geding voor de Rotterdamse rechtbank beschuldigt de Franse voetbalclub Toulon, Bosman ervan contract breuk te hebben gepleegd. Bovendien zou Ger Lagendijk, de zaakwaarnemer van de Ajax-spits, zekertwee ton in zijn zakhebben gestoken voor bemiddeling. Toulon had de rechtzaak aange spannen tegen Bosman en Lagendijk, nadat de voetballerenigetijd geleden had laten weten niet voor de Franse ploeg te willen uitkomen. Daarmee verbrak hij, volgens Toulon, een mondelinge overeenkomst. Vertegenwoorders van Toulon noch Bosman waren in de rechtszaal aanwezig; wel present bij de poging een einde te maken aan de acht maanden durende transferperikelen was Lagendijk. Namens Toulon was de tolk Peter van de Rijt aanwezig. De laatste is ook voetbaltrainer. Hij was bij alle onderhandelingen over een mogelijke transfer van Bosman naar Toulon aanwezig. Van de Rijt liet weten dat er sinds augustus vorig jaar '79 gesprekken' zijn gevoerd. Tot ondertekening van enig contract kwam het niet. Mr. Jakobsen Jensende advocaat van Toulonstelde wel dat alle partijen mondeling tot een volledig akkoord waren gekomen. Een verbale overeenkomst is eveneens bindend. De raadsman zei dat de overeenkomst op 28 of 29 december onderte kend zou worden, nadat op 5 november al een voor-contract was opgesteld. Drie vertegen woordigers van Toulon, Bosman en Lagendijk kwamen toen in Ridderkerk bij elkaar. Juist in die periode ontstond grote deining bij Bosmans huidige club, met als resultaat dat Johan Cruyff bij Ajax vertrok. Bosman vond het niet het geschikte moment bekend te laten worden dat hij in het nieuwe seizoen voor de Franse club Toulon zou gaan spelen. 'Alles was rond. Bosman vroeg Toulon alleen later te mogen tekenen als de tijd rijp was om ermee in de publiciteit te komen', aldus mr. Jakobsen Jensen. 'Op 30 maart liet Lagendijk Toulon weten dat Bosman afzag van een overgang naar Toulon, terwijl hij op 5 november had gedaan, of alles rond was', aldus Jakobsen Jensen. 'Toulon heeft alle eisen van Lagendijk ingewilligd. Bosman zou door deze transactie voetbalmiljo nair zijn geworden. Als hij op 29 december had getekend, zou hij direct honderdduizend dollar tekengeld hebben gekregen'. Jensen vroeg de rechtbank Bosman te gelasten zijn overeen komst nate komen en hem te verbieden na 1 juli van dit jaar voor een andere club danToulon als voetballer werkzaam te zijn. Bij overtreding zou hij een miljoen gulden dienen te betalen. De laatste eis had Jakobsen Jensen kort voor de rechtszitting bedacht. 'Deze kwam als een 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 19