WV, dat zich uitputte in het afstoppen van de Amsterdamse voorwaartsen. Deze defensieve instelling had tot gevolg dat de Ajax-defensie nauwelijks op de proef werd gesteld. Toen dat in de 13e minuut wel gebeurde, restte Danny Blind niets anders dan het ten koste van een gele kaart vastgrijpen van de doorgebroken John Lammers. Door een te late reactie van Blind klopte de buitenspelval aan Ajax-zijde niet. Op een vrijwel identieke wijze verdiende VW'er Juno Verberne geel, nadat hij met zijn eerste overtreding de wegsprintende John Bosman had neergelegd. Dat gebeurde in de 48e minuut, even voordat WV voor de eerste (en enige) keer het doel van Stanley Menzo ondervuur nam. Na een kleine 70 minuten tekende Frank Verlaat na een vrije trap van John van 't Schip voor het winnende doelpunt. Net als alle andere spelers in het strafschopgebied miste de naar voren gestuurde verdediger aanvankelijk, om vervol gens te scoren met een droge schuiver. Opstelling: Menzo; Blind, Wouters, Winter en Verlaat; Scholten, Van 't Schip en Mühren; Bergkamp (75. Meijer), Bosman en Rob Witschge (46. Dick). Vriendschappelijk: Zweden - Sovjetunie (0-0) 0-2. Bijzonderheden: Larsson had eigenlijk niet willen spelen - om zijn schouder te sparen -, maar moest op bevel van de Zweedse bonds coach Olie Nordin toch meedoen. Zodoende kon de Ajax-rots de verrassende zege op de favoriet geachte ploeg van de Sovjetunie in de finale van het vier-landentoernooi van dicht bij meemaken. 5 april: tijdens de persconferentie vóór de eerste halve finale in het Europacuptoernooi voor bekerwinnaars tussen Olympique Marseille en Ajax wordt bekend dat Ronald Spelbos een punt zet achter zijn actieve voetbalcarrière. Een, iets meer dan een jaar geleden opgelopen, knieblessure speelt hem teveel parten om topsportte kunnen bedrijven. Eenf.Kse tegenval ler voor Ajax, dat door tal van redenen al een aantal verdedigers moet missen. Elders in dit blad een exclusief interview met de 34-jarige pechvogel. Sonny Silooy breekt tijdens de bekerwedstrijd van 'zijn' Racing de Paris tegen Créteil de kas van zijn linkeroog op vier plaatsen. De ex-verdediger van Ajax werd in dit duel op ongelukkige wijze in het gezicht geraakt door ploeggenoot Krimau, Racing werd ook nog uitgeschakeld voor verdere deelneming aan het Franse cuptoernooi. 6 april, Europacup: Olympique Marseille (Fra) - Ajax (0-2) 0-3. Doelpunten: 11Rob Witschge 0-141Rob WitschgeO-2; 88. BergkampO-3. Scheidsrech ter: Igna (Roe). Toeschouwers: 46.000. Bijzonderheden: de geschiedenis lijkt zich te herhalen. Net als vorig seizoen werd Ajax al vroeg uitgeschakeld in de strijd om het lands kampioenschap, net als toen heeft het nu nog kans op de KNVB-beker en net als toen presteerde het het onverwachte in de halve finale van Tiet EC-toernooi. Uitspelend werd (zo lijkt het althans) de basis gelegd voor een plaats in de eindstrijd. Werd in 1987 Real Zaragoza geslachtofferd (2-3), nu moest Olympique Marseille eraan geloven. En net alstoen had de niet te peilen Rob Witschge met twee gave treffers (waaronder een kopbal) een groot aandeel in de winst. Ajax overtrof zichzelf tegen het stelletje duurbetaalde, maar voor zichzelf spelende vedetten uit Zuid-Frankrijk als Domerque, Le Roux, Giresse, Förster, Genghini, Papin en Allots. Vooral verdedigend was Olympique zwak en het was niet ten onrechte dat rechtsback Fall (dolgespeeld door Witschge) in de rust moest achterblijven. Ajax kwam geen moment in gevaar in zijn beste uitwedstrijd sinds tijden. Aanvankelijk leek de Roemeense arbiter Igna op de hand van de thuisclub te zijn, maar zelfs van hem hadden de blauwhemden gaandeweg niets meer te vrezen. Arnold Scholten moest zijn beperkte verdedigende kwaliteiten bekopen met een gele kaart. 15

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 17