Ajax karakteristieken seizoen 1987-88 Deel 9 door Hans Janssen 23 maart, kwalificatie: Frankrijk tot 16 jaar - Nederland 4-0. Bijzonderheden: onverwacht groot was het verschil waarmee de Franse jeugdploeg de Nederlandse leeftijdsgenoten de baas bleef. Het duel inTours maakte deel uitvan devoorronden van het Europeeskampioen. Onder meer de Ajax-spelers Dennis Groen e Martin Cruyff speelden mee. 27 maart, competitie: Volendam - Ajax (0-1)1-2. Doelpunten: 8. Bosman 0-18. Roy 0-2; 85. Steur 1 -2. Scheidsrechterden Vliet. Toeschou wers: 10.500. Bijzonderheden: als Volendam ooit een kans heeft gehad om Ajax te kloppen, dan was het nu wel. Eigen onkunde (diverse fraaie kansen werden niet benut) en een matige scheidsrechter (die een handsbal van Arnold Scholten over het hoofd zag) leidden ertoe dat Ajax toch met de volle buit ging strijken. Die werd mede een feit na een prachtige solo van Bryan Roy in de 82e minuut, een minuut of 7 nadat hij voor Rob Witschge was ingevallen. Trainer Barry Hulshoff over Roy:1 Bryan is twee maanden weggeweest. Toen maakte hij er weinig van. Met jonge spelers heb je veel ups and downs. Hij is nu weer goed bezig'. Volendammer Zwarthoed kreeg de gele kaart. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Wouters, Winter en Verlaat; Scholten, Van 't Schip en Mühren; Bergkamp, Bosmanen Rob Witschge (75. Roy). 30 maart: in een interview met Sport International noemt Ronald Koeman de doodschop die ploeggenoot Hans Gillhaus uitdeelde in het eerste Europacupduel tegen Bordeaux (begin maart) klasse. Zulke overtre dingen zijn nodig, aldus de nu voor PSV voetballende ex-Ajacied, om de Europese top te halen. Koeman zal vervolgens een lading kritiek over zich uitgestort krijgen en wordt door de leiding van PSV een boete van 10.000 gulden opgelegd, alsmede een wedstrijd schorsing. 31 maart; vriendschappelijk: West- Duitsland - Zweden (1-0) 1-1. Bijzonderheden: dit tweede duel van een vier-landentoernooi in West-Berlijn bood een verrassend sterk Zwedenwaarin Peter Larsson met een ingepakte rechterschouder zich voortdurend probeerde te ontzien. De blonde verdediger speelde het gehele duel uit en fleurde zijn 22e interland op met het benutten van een strafschop tijdens de noodzakelijk geworden penalty-reeks, die door de Westduitsers werd verloren. Tot leedvermaak van velen natuurlijk. Johan Cruyff en John Rep (beiden ex-Ajax) komen op 23 mei het officiële afscheid van de voormalige topvoetballer Michel Platini opluisteren. De Fransman zette ruim een jaar geleden een punt achter zijn succesvolle carrière bij onder meer Juventus en het nationale elftal. 1 april: Jack van Zanten heeft het deelne mersveld voor Amsterdam-713 bijna rond. Na Ajax en het Italiaanse Sampdoria zijn, voor het op 5 en 7 augustus te houden evenement, ook de Brazilianen van Flamengo gecontracteerd. 2 april, competitie: Ajax - VW (0-0) 1 -0. Doelpunt: 66. Verlaat 1 -0. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 9000. Bijzonderheden: natuurlijk was Ajax te sterk voor 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 15