ten goede komt, wanneer ik veel speel', vertelt de 20-jarige, 5-voudige international, die zich al goed gewend heeft in het Ajax-wereldje. 'De voetbaltaal is overal hetzelfde en mocht dat noodzakelijkblijken, dan zijn Cruijff of de oudere spelers niette beroerd om me in het Engels uitleg te geven'. Ook FrankVerlaat is goed geacclimatiseerd. De Haarlemmer maakte slechts het trainingskamp in Drente en Zeeland, vóór dit seizoen, mee en speelde sindsdien voornamelijk in Ajax-twee. Toch maakt de 19-jarige, beminnelijke Verlaat deel uit van het Amsterdamse gezelschap. In een dag tijds heeft hij zich tot de meest interessante Ajacied ontpopt. Zelfs de Griekse tv laat zijn oog vallen op de blonde verdediger en laat hem secondenlang breeduit lachend in beeld. Nu zowat alle Ajax-spelers dit seizoen al in hetmiddelpuntvande belangstelling hebben gestaan, is Verlaat voor velen de aangewezen persoon geworden om zijn zegje te doen. Daar is ook alle aanleiding voor, want een dag eerder maakte hij zijn debuut als basisspeler in Ajax-één en speelde het treffen met FC Utrecht (2-1 verlies)zelfs geheel uit. 'Ikmoestzaterdag- morgen met de selectie meetrainen en daar kreeg ik te horen dat ik, door al die blessures, meemocht naar Utrecht en tevens één van de zestien was voor Athene. Ik ging er niet vanuit dat ikin Utrechtzou beginnen, dat hoorde iktot mijn verbazing pas tijdens de bespreking'aldus Verlaat, wiens optreden in De Galgenwaard waarin hij als voorstopper stond opgesteld en afwisselend Willaarts en Van Loen ('ik vond ze alle twee niet sterk') moest afstoppen, redelijk verliep. 'Ik heb mijn taak goed uitgevoerd, dat was ook het voornaamste, al was mijn spel wel voor verbetering vatbaar natuurlijk. De kopduels won ik meestal wel, maar het strak inspelen liet nog te wensen over', aldus de eerstejaars senior, dievanafde aankomst op hetzonovergo- ten vliegveld van Athene weet dat er maar één ding telt: definale. Of zoals Cruijff datzegttijdens de persconferentie: 'We willen de cup halen. Als we ook nog goed weten te spelengeeft ons dat nog meeraanzien en uitstraling. En datzou een goede zaakzijn, al besef ikdat de druk grootzal zijn' Frank Verlaat, die al eens eerder sfeer mocht proeven als bankzitter bij Ajax-Real Zaragoza, lijkt net als de overige spelers niet echt zenuw achtig. 'Je bentaltijd een beetje gespannen voor Frank Verlaat Foto Rene van Keulen een wedstrijd, maar als je daar normaal naartoe leeft, dan hoeft dat geen problemen op te leveren. Je zult gewoon je best moeten doen', aldus de Noordhollander, die in 1975 door Ajax bij het Haarlemse The Yellow Black Boys werd weggeplukt. Bij de junioren van de hoofdstede lijke vereniging pakte hij al eens een landskam pioenschap, maar net zo belangrijk was het tweejarig full-profcontract dat hij in de vorige zomer afdwong. Verlaat zei 'bonjour' tegen de ClOS-opleiding, waartoe hij was toegelaten, en meldde zich voor de voorbereidingen van Ajax' 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 9