De Ajacied in Athene De Ajacied met Ajax in Athene 'Dit is perfect' Voor het eerst sinds veertien jaar stond Ajax weer eens in een finale van een Europacuptoernooi, Lokomotive Leipzig was de tegenstander en De Ajacied volgde de verrichtingen van 'onze jongens' op de voet. Lees over de jongensdroom van Frank Verlaat, hetverdrietvan Danny Blind, de oceaanvreugde in Athene en op het Leidse- plein. Een nummer om te bewaren! Terwijl FC Utrecht - Ajax nog gespeeld moet worden en de finale van het Europacuptoernooi voor bekerwinnaars pas drie dagen later zijn beslag zal krijgen, wordt de zondagsrust in Athene verstoord. Enkele horden Ajax-suppor- ters zijn reeds neergestreken in de Griekse hoofdstad, als voorlopers van de invasie die op maandag zal losbarsten. Op de terrassen van het Syntagma-plein, tegenover het regeringspaleis, en in de Plaka, het sfeervolle, oude gedeelte van Athene, is het 'Ajax, Ajax 'nual een vaak te horen strijdkreet. En dit is nog maar het begin. Het is maandag 11 mei. Terwijl de nog bran dende zon langzaam maarzekerondergaat in de zee bij de Griekse badplaats Vouliagmeni en rondom het Astrid-Palacehotel de rust heerst, bruist het in het luxueuze hotel van de activitei ten. Het Ajax-gezelschap, dat tegen een uur of drie die middag was aangekomen en vervolgens afscheid nam van de vrouwendruppelt de grote Aegean-hal binnen. De journalisten verdringen zich, gelijk bijen op stroop, om de spelers en begeleiders van de Amsterdamse club. Het Ajax-bestuur zit er bij en kijkt er naar. Vooral dokter Otto Stibbe, fysiotherapeut Pim van Dord en de spelers Arnold Mühren en Ronald Spelbos wordt het hemd van hun lijf gevraagd. Het meedoen van Spelbos is niet 'im Frage', Mühren, de andere routinier met Europacupfi nale-ervaring, doet mogelijk wel mee. Technisch directeur Johan Cruijff steekt, ten overstaan van zo'n dertig Nederlandse verslag gevers en gefilmd door onder meereen Griekse televisieploeg, van wal; zijn pupillen laten zich op hun beurt gaarne interviewen door de andere reporters. Slechts Erikde Haan, de reserve-doel man die nog geen minuut in de een of andere beker- of competitiewedstrijd is uitgekomenen Petri Tiainen worden over het hoofd gezien. De kleine, blonde Fin kan er niet mee zitten. Zijn tijd komt nog wel. 'Ik wist van te voren, bij het ondertekenenvanhetcontract.datikweinigaan de bak zou komen. Natuurlijk zou ik liefst elke week bezig willen zijnmaar ik begon bij Ajax al met een trainingsachterstand en dan duurt het een tijdje voordatje dit hebt weggewerkt. Nu ben ikhelemaalfiten sta ikklaarwanneerCruijff me nodig heeft, al acht ik de kans dat ik ingezet wordt woensdag erg klein. Mijn hoop is gevestigd op de interland van eind mei tegen Brazilië. De Finse bondscoach heeft begripvoor mijn situatie en weet dat het mijn ontwikkeling 5

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 7