veiligheidsmaatregelen een boete opgelegd van 10.000 gulden. Bovendien werd Den Haag voorwaardelijk veroordeeld tot het spelen van één competitie- of bekerduel zonder aanwezigheid van publiek en persmedia met een proeftijd van een jaar. Ook Ajax werd schuldig bevonden aan het staken van het duel wegens de misdragingen van zijn fans, maar kwam eraanmerkelijkgenadigervan af. De Amsterdamse vereniging kreeg alleen de voorwaardelijke wedstrijd zonder publiek, eveneens met een proeftijd van een jaar. 10 mei: FC Utrecht - Ajax (1-1) 2-1 Doelpunten: 42. Willaarts 1 -0; 47. Plomp (strafschop) 2-0; 80. Bosman 2-1Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers: 17.000. Bijzonderheden: Cruijff wond zich na afloop op over het optreden van scheidsrechter Jan Keizer, die volgens hem de enige dissonant was in deze aantrekkelijke potvoetbal. Ook Bosman was geïrriteerd geraakt door het hautaine gedrag van Keizer, trok boos aan diens shirtje en incasseerde zijn derde gele kaart. Bosman was ook degene die enkele alleraardigste kansen liet liggen, pas in de 80e minuut scoorde hij. Daarvoor had Winter Utrecht op het winnende spoor gezet door te zacht op Menzo terug te spelen, Willaarts profiteerde ervan. Directnade pauze maakte Plomp er uit een strafschop 2-0 van na een overtreding van Blind. Frank Verlaat speelde zijn eerste volledige officiële wedstrijd in Ajax-één en voldeed naar behoren als voorstopper. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Rijkaard, Verlaat en Boeve; Wouters, Scholten (74. Silooy) en Winter; Van 't Schip (52. Bergkamp), Bosman en Witschge. 13 mei: Ajax - Lokomotiv Leipzig (1-0) 1-0 Doelpunt: 21. Van Basten 1-0. Scheids rechter: Agnolin (Ita). Toeschouwers: 35.000 Bijzonderheden: Ajax pakt de Europacup voor bekerwinnaars! Opstelling Ajax: Menzo; Silooy, Verlaat, Rijkaard en Boeve; Wouters, Winter en Mühren (83. Scholten); Van 't Schip, Van Basten en Witschge (67. Bergkamp). 17 mei: Ajax - Feyenoord (0-1) 1-3 Doelpunten: 7. Hofman 0-158. Winter (eigen doel) 0-2,78. Van Basten (strafschop) 1 -2,80. Been 1 -3. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 52.000. Bijzonderheden: Natuurlijk won Feyenoord, al had Ajax de toeschouwers graag een leuke wedstrijd met een zege willen aanbieden. Dat kwam er niet vanomdat de verdedigende taken te vaak werden verwaarloosd. Feyenoord profiteerde er slechts ten dele vanHet lang niet op scherp staande Ajax liet ook een aantal kansen onbenut. Silooy, Troost en Tahamata (Feyenoord) kregen de gele kaart na forse overtredingen. Opstellingen Ajax: Menzo; Silooy, Verlaat, Rijkaard (67. Sneekes) en Boeve: Scholten, Winteren Wouters; Van 'tSchip, Van Basten en Witschge (46. Bergkamp). 19 mei: FC Groningen -Ajax (0-0) 0-3 Doelpunten: 69. Van Basten 0-175. Verlaat 0-2; 82. Bosman 0-3. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 13.438. Bijzonderheden: Van 't Schip kreeg geel nadat hij de bal had meegenomen bij een Groningse vrije trap. Het niet bijster goed voetballende Ajax kon de rust opbrengen om FC Groningen in de laatste 20 minuten naar een kansloze 0-3 nederlaag te spelenDe finale (de tweede binnen een paar weken) werd mede een feit door een knap doelpunt van Verlaat (kopbal na corner van Boeve, diens eerste balhandeling) en een evenzo mooie treffer van Bosman. Opstelling Ajax: Menzo; Winter, Rijkaard, Verlaat en Silooy; Wouters, Bosman en Van 't Schip; Bergkamp, Van Basten en Witschge (76. Boeve). 42

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 44