Nederland volgt met 8 uit 5. Opstelling Nederland: Hiele; Van Tiggelen, Rijkaard, Koeman en Silooy; Wouters, Gullit en Mühren; Vanenburg, Van Basten en Van'tSchip (79. Van der Gijp). 2 mei: Ajax - AZ (1-0) 2-0 Doelpunten: 27. Rijkaard 1-0, 85. Van Basten 2-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 10.000. Bijzonderheden: meester Cruijff had voor zijn Ajax-leerlingen slechts onvoldoendes over. Het stroef en met de magere cijfers van 2-0 gewonnen duel van AZ toonde volgens Cruijff aan, dat het leerproces binnen de hoogste selectie van de Europacupfinalist nog steeds niet afgerond is. 'Bedroevend' en 'zeer slecht' noemde de technisch directeur de verrichting van zijn ploeg, die het zonder de licht gebles seerde architect en routinier Mühren moest doen. 'Wat wil je, als de concentratie en inzet onder de maat zijn. Ik had ze vandaag, Winter en Scholten uitgezonderd, allemaal kunnen wisselen'AZ-doelman Hans de Koning werd na Michel Boerebach (Go Ahead Eagles) de tweede niet-Ajacied diedit seizoen in De Meer tot 'man of the match' werd uitgeroepen. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Winter, Rijkaard en Silooy; Wouters, Bosman (60. Boeve) en Scholten; Van 'tSchip, Van Basten en Witschge (46. Bergkamp). Cruijff heeft volgens het gezaghebbende Madrileense ochtendblad El Pais een monde linge overeenkomst bereikt met enkele vooraan staande leden van FC Barcelona om manager te worden van de Catalaanse miljoenenclub zo gauw als de zwaar omstreden huidige clubvoor zitter Josep Huis Nunez de laan uit is gestuurd. El Pais verzekert dat zijn informatie afkomstig is van de zogenaamde Grup d'Opinio, een machtige pressiegroep binnen de FC Barcelona die dit weekeind de Catalaanse ondernemer Josep Mas Sala officieel als tegen-kandidaat van Nunez heeft voorgesteld. Cruijff heeftzeer slechte relaties met clubvoorzit ter Nunez, maar onderhoudt daarentegen uitstekende contacten met de leden van het voormalige clubbestuur van voorzitter Augustin Montal, waardoor hij jaren geleden als speler voor Barcelona is gecontracteerd. Rinus Michels vraagt om ontheffing van zijn contractuele verplichtingen bij de Koninklijke Nederlandse voetbalbond. Algemeen wordt verwacht dat hij op korte termijn door PSV als directeur/manager wordt aangetrokken. 5 mei: Ajax - FC Groningen 0-0 Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 15.000. Bijzonderheden: Het vermoeide Ajax had in deze halve finale per traditie de handen vol aan de Groningers. De 0-0 impliceert dat er een replay volgt. Rob Jacobs kon maar niet begrijpen waarom Johan de Koek en René Eijkelkamp in de beginfase verzuimden Ajax op achterstand te zetten. 'Als mijn zoondie bij de pupillen speelt, bij zulke kansen faalt, krijgt hij een draai om zijn oren. Verschrikkelijk! 'Mühren moestvervangen worden, omdat hij last had gekregen van een achillespeesblessure aan zijn rechterbeen, die hem mogelijk noopt om af te zeggen voor de Europacupfinale Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Rijkaard, Winter en Silooy; Wouters, Bosman (80. Boeve) en Mühren (76. Bergkamp); Van 't Schip, Van Basten en Witschge. 7 mei: De tuchtcommissie van de KNVB heeft FC Den Haag fors gestraft wegens de ongeregeldheden tijdens het duel tegen Ajax in het Zuiderpark. Die wedstrijd werd op 1 maart halverwege gestaakt door scheidsrechter Van Ettekoven bij de stand 0-2, omdat de politie verder spelen onverantwoord achtte wegens het wangedrag van supporters. FC Den Haag werd daarvoor als 'hoofdschuldige' aangewezen en kreeg wegens het niet in acht nemen van de 41

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 43