naar Griekenland', was de meest gehoorde strijdkreet van het uitzinnige publiek. Ajax zette Real Zaragoza in ouderwetse stijl vast op eigen helft. Terwijl Rijkaard en Van Basten minder dan gebruikelijk hun stempel op de wedstrijd konden drukkenwaren het vooral de youngsters Winter en Witschge die overtuigden. De eerste als voorstopper (vervanger van Spelbos), de tweede als pittige linksbuiten, die bovendien nog eens een belangrijkdoelpuntvoorzijn rekening nam. Ajax sloot het duel in stijl af, want een vloeiende combinatie tussen Van Basten en Rijkaard werd door de laatste met een schitterende kopbal afgerondBlesa (Zaragoza) kreeg een gele kaart. Opstelling Ajax: Menzo; Silooy, Winter, Rijkaard en Boeve; Wouters, Scholten en Mühren; Van 't Schip, Van Basten en Witschge (74. Bergkamp). 25 april: Nederland scholieren - Enge land (1-1)1-2 Bijzonderheden: de 2.000 toeschouwers in Haren zagen drie Ajax-spelers opdraven: Cruijff ('rustige speler-degelijk', aldus Groningen-trai- ner Rob Jacobs), Hartsema ('sterk-snel') en Groen ('talent-technisch zeer goed'). 26 april: Nederland - DSVP (5-0) 9-0 Doelpunten: Gullit 1 -0; Gullit 2-0; Van Basten 3-0; Van Basten 4-0; Van Basten 5-0, Bosman 6-0; Koeman 7-0 (strafschop); Van der Gijp 8-0; Koeman 9-0 (strafschop). Bijzonderheden: het uiterst plichtmatig oefen potje tegen de zaterdag-eerste klasser uit Pijnacker gold als voorbereiding voor de interland tegen Hongarije. Michels liet Wouters buiten de wedstrijden. De middenvelder heeft hinder van een blessure aan het rechter scheenbeen. Opstelling: Van Breukelen; Van Tiggelen (Bosman); Rijkaard, R. Koeman en Silooy; Winter, Gullit en Mühren; Vanenburg, van Basten en Van 't Schip (Van der Gijp). Oud-international Wim Rijsbergen, nog werkzaam bij Ajax, treedt volgend seizoen in dienst van eerste-divisieclub DS'79 als assistent van trainer Simon Kistemaker. De 35-jarige Rijsbergen, die bij ondermeer FeyenoordBastia en FC Utrecht speelde en door een blessure zijn voetballoopbaan moest beëindigen, volgt de cursus oefenmeester I. 28april: Jong Oranje-Jong West-Duits land (1-0) 3-1 Doelpunten: AtWillems 1 -0; 70. Ellerman 2-0; 79. Kohn 2-185. Willems 3-1Scheidsrechter: Howard King (GBr). Toeschouwers: 3500. Bijzonderhedenhet Nederlands elftal voor spelers tot 21 jaar trok zich in Venlo niets aan van de gebrekkige voorbereiding en won met 3-1 van favoriet West-Duitsland. Door de zege op de lijstaanvoerder in kwalificatiegroep 8 behoudt de ploeg van bondscoach Bert van Lingen een redelijk kans de eindronden van de Europese titelstrijd te halen. De Westduitser Sauer kreeg geel wegens een overtreding op Witschge, die 90 minuten lang excelleerde als linkerspits. 29 april: Nederland - Hongarije 2-0 Doelpunten: 37. Gullit 1-0; 42. Mühren 2-0. Scheidsrechter: Courtney (Eng.) Toeschouwers: 52.000. Bijzonderheden: te kort was het goede optreden van het Nederlands elftaldat in twee doelpunten (waaronder een beauty van Mühren) gestalte kreeg. Het publiek ging niet bepaald tevreden naar huis, want de tweede helft kon nauwelijks bekoren. De wil of de machtomdoortedrukken was er niet. Er werd overigens wel beter samengewerkt dan in de vorige wedstrijd tegen de Grieken, die door de rivaliteit PSV - Ajax niet het gewenste resultaat had opgeleverd. Verrassenderwijs had Michels de voorkeur gegeven aan Joop Hiele boven Hans van Breukelen, omdatdiedoordevele kritiek op zijn persoontje en de roep om Menzo in Oranje kwetsbaar zou zijn geworden. Op dezelfde avond won Griekenland van Polen en nam daardoor de leiding in de voorrondegroep met 9 uit 6, 40

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 42