Ajax karakteristieken seizoen 1986-'87 Deel 9 door Hans Janssen 16 april: Van Basten ondergaat een speciaal enkel-onderzoek in het universiteits ziekenhuis van Utrecht. Hij werd daarvoor in een scan-apparaat geschoven. Uit het onderzoek, dat 50.000 gulden kostte, bleekdat de enkel van Van Basten geen opzienbarende schade heeft opgelopen. 17 april: Van Basten reageert kribbig en zaakwaarnemer Cor Coster laat niets horen, wanneer AC Milan het persbureau Reuter een kopie laat zien van een overeenkomst, die het heeft gesloten met de Ajax-spits. Ajax weet officieel nog van niets. Portugal - Nederland tot 17 (1-1) 1-2 Bijzonderheden: door deze zege leidt Oranje in het toernooi te Portugal met 4 punten uit 2 wedstrijden. Brian Roy maakte 1 doelpunt. 19 april: Fortuna Sittard - Ajax (0-11 -3 Doelpunten: 43. Bergkamp 0-155. Winter 0-2; 65. Scholten 0-3; 72. Lens 1 -3 Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 10.700. Bijzonderheden: de Australiër Petersen maakte zijn debuut in deze wedstrijd waarin Fortuna tot verdrietvan zijn trainerslechts in het eerste half uur aan klantenbinding deed. Ajax kon zodoende het paasuitstapje zonder blessures en zonderal te veel inspanning met een 1 -3 zege afsluiten. Cruyff durfde het aan Van Basten en Wouters (uitstekend vervangen door Scholten) op de bank te laten. Winet, Bergkamp en Witschge werden gespaard en hoefde maar één helft te spelen. Duut (Fortuna Sitard) kreeg een gele kaart. Opstelling Ajax: Menzo, Blind, Rijkaard, Silooy en Boeve; Winter (73. Petersen), Scholten, Bosman en Mühren; Bergkamp (46. Witschge) en Van 't Schip. Spanje - Nederland tot 17 3-3 Bijzonderheden: door dit gelijkspel eindigde Oranje als eerste vóór Portugal. Witschge trof één maal de roos. 20 april: Ajax trekt zich terug in het trainingskamp te Scheveningen, waaraan zelfs de geschorste Bosman en Blind moeten deelnemen. Aan de selectie voor de Europacup return tegen Real Zaragoza is Edo Ophof toegevoegd. Het volle Olympisch Stadion levert de Amster damse club overigens een bruto-recette van 1,9 miljoen gulden op. Er gaat zeker éénderde van dat bedrag af aan kosten, voornamelijk BTW en verder de huurpenningen voor het Olympisch Stadion. Over de hoogte van de inkomsten op het gebied van tv-rechten en bordreclame wilde Arie van Eijden geen mededelingen doenOf de recette een record is voor Ajax, wilde de algemeen directeur niet bevestigen. Hij noemde de opbrengst van de 55.000 kijkers 'zeer bevredigend'. Diewoorden gebruikte Van Eijden ook voor het financieel verloop van het voetbal seizoen 1986/'87, ondanks de tegenvallende revenuen van de competitieduels. Die leverde 30 procent minder op dan begroot. 22 april: Ajax - Real Zaragoza (1-0) 3-0 Doelpunten: 17. Van 't Schip 1 -0; 72. Witschge 2-0; 89. Rijkaard 3-0. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos). Toeschouwers: 55.000 (uitverkocht) Bijzonderheden: Ajax voor de vijfde keer in zijn 87-jarige historie in een Europese bekerfinale en voor de eerste maal in een eindstrijd met als inzet de Europacup voor bekerwinnaars. 'We gaan 39

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 41