Europacup Ispel om de balTe koop gevraagd uitgaven van 'De Ajacied' van voor 1978. Gert Mondria, Eikelakker 113, Ede. Deze maand hebben we twee brieven van de maand. Beide schrijven hoe zij het winnen van de Europacup door AJAX hebben ervaren. Beide krijgen daarom ook een AJAX souvenier. Wat er op woensdag 13 mei en donderdag 14 mei 1987 is gebeurd, is voor mij ongelooflijk. We hebben de cup, die was voor mij het grootste, het mooiste wat tot nu toe in mijn leven is overkomen. Op het moment dat Marco van Basten de Europacup in handen had, kon ik me niet meer inhouden en heb gehuild van vreugde, zoveel vreugde heeft me nog nooit iemand geschonken. Alleen AJAX heeft me zo gelukkig gemaakt. Donderdag 14 mei om 7.00 zat ik alweer in de treinom 9.00 was ik in Diemen en om 9.30 uur had ik een kaartje voor AJAX-Feye- noord. Om 14.00 stond ikop het Leidseplein om geen moment te missen van het feestelijke gebeuren: de woorden van Van Thijn en de woorden van Johan Cruijff en de dankwoorden van Marco van Basten. Het was me teveel, woensdagnacht wou ik het nog niet geloven. Donderdag toen ik zoveel vreugdevolle mensen op het Leidseplein tegenkwam, geloofde ik er niet meer in. Om 17,00 toen de AJAX spelers het balkon opstormden met de Europacup in hun handen geloofde ik het pas echt. De tranen kwamen weer met de mooie gezangen en de mooie woorden, AJAX heeft me gelukkig gemaakt, zo gelukkig was ik nog nooit. Volgend seizoen heb ik een jaarkaart van de Europacup II winnaar. Wat dit AJAX me in het seizoen 86/87 heeft gegeven kan ik nooit teruggeven, ik heb van alle wedstrijden genoten. 5 uur reizen voor 1 wedstrijd was me nooit teveelIk weet niet hoe ik de mensen, het bestuur, de technische staf en de spelers moet bedanken. Eric Slaghekke uit Hengelo Allereerst gefeliciteerd met het behalen van de Europacup 2! Voor AJAX was 13 mei geen ongeluksgetal, maar voor mij wel. Ikzal proberen hetvanaf hetbegintevertellen. Op6meij.l. ben ik begonnen op Schiphol bij een nieuwe baas. Hierdoor kon ikal niet naardefinalein Grieken land. (Ben wel in MalmöenZaragosageweest). Maandag 11 mei en dinsdag 12 mei moest ik werken, dus ik heb iedereen naar Griekenland zien vertrekken op die dagen, (met tranen in de ogen!) Woensdag moest ikook werken tot 21.00 uur 's avonds. Dus de helft van de finale ging ook al aan mijn neus voorbij. Na het werk snel naar huis gereden zodat ik toch nog de 2e helft kon zienMijn videorecorder draaide ook al vanaf 19.30 uur mee, want ik wilde zoveel mogelijk opnemen. Na de voor AJAX schitterend gelopen finale werd ikom 22.30 uuropgehaald want we zouden naar het Leidseplein gaan om het feest mee te vieren. Uitbundig stapte ik in de auto van mijn AJAX vrienden en we gingen op weg. We waren nog geen kwartier onderweg of mijn vriend (die reed) kreeg een black-outen verloor de macht over het stuur en we kwamen tot stilstand tegen een boomPolitie en Ambulance waren snel ter plaatse en we werden snel naar hetziekenhuis vervoerd. Resultaat: 20 hechtin gen in mijn neus, gekneusde ribben, verrekte spieren in arm en beenblauwe ogenmaar het belangrijkste is dat ik nog leef! Mijn vriend en ik werden allebei opgenomen in hetziekenhuis en hebben daar 3 dagen in gelegen. Dus de inhuldiging op Schiphol, de rondtour door de stad in lijn 9 enz. enz. alles maar dan ook alles hebben we gemist! Nog geen ramp want mijn vader had alles op video opgenomen, dus bij thuiskomst; het eerste wat ik deed was de videoband afkijken! Het was een band van 4 uur, want alle voorbeschouwingen stonden er ook op. Ik was nog geen 10 minuten aan het kijken of de video kapt ermee. Ikdenk: niks aan de hand, als mijn band maar heel is! Maar nee hoor. De hele videoband was dubbel gaan lopen en was geknakt! Dus: vuilnisbak!!! Nu wilde ik via jullie vragen of iemand mij de finale op een 37

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 39