Zelfs hierop weten enkele Ajax supporters antwoord want 'Lok. Leipzig wird Jagermeister und Ajax Europa-meister'. Het is trouwens de hele dag prachtig weer dus iedereen eet en drinkt op terrassen in de zon. Tegen 6 uur komt er een soort mierenstroom van Ajax Supporters op gang richting bussen die ons naar het Stadion vervoeren. De bussen worden begeleid door luid claxonnerende Grieken die dit natuurlijkookallemaal prachtig vinden. Voorhet stadion staan tientallen Voetbalsouveniertentjes met Ajax, Lok. Leipzig, AEK Athene, Panatinai- kos, Olympiakos sjaals. De stemming is super vriendelijk er wordt gezongen 'WearetheChampions, Peperiseen hondelul'. De fouillering is streng maar vriendelijk en eenmaal binnen wordt er weer druk gezongen. Er is zelfs een echt Hollands orkest aanwezig, dat voor een schitterend sfeertje zorgt. Als de spelers het veld opkomen kent ieders vreugde geen grenzen. De wedstrijd is spannend en Marco van Basten scoort, iedereen springt op de stoelen en zingt 'Marco van Basten is Great, he is the proud of Mokumhe is scoring every week, old old old old we are the Champions, and you never walk alone'. Ik kon het niet geloven: zouden we dan echt de Cup winnen na zoveel jaren? Weer klinkt het 'Peper is een hondelul en ooh wat zijn die moffen stil.' De tweede helft is spannend en de Ajax Supporters sterven duizend doden. Maar we halen de eindstreep met een 1 -0 overwinning die me mijn hele leven bij zal blijven want wat zijn we blij. Vooral als ze voor onze tribune de Cup tonen heb ik het niet meer van vreugde. Uitgerekend in dit Stadion waar we niet zolang geleden in de eerste ronde nog door Olympiakos werden uitgeschakeld is de Cup nu voor Ajax en zijn supporters. Buiten het stadion staan honderden bussen klaar om ons zosnel mogelijk naar het vliegveld te vervoeren. Eenmaal op het vliegveld wordt vliegtuig na vliegtuig vol gemaakt. Het is gewoon een kwestie van volmaken en opstijgen. We krijgen zelfs midden in de nacht nog een warme maaltijd en daarna vallen de meeste Ajacieden wel in slaap. OpSchiphol aangekomen wordt natuurlijk weer drukgezongen en gaat men naar huis om eerst wat te slapen of direct naar het Leidsche Plein om het daar nog eens dunnetjes over te doen. En dan te bedenken dat we dit jaar nu ook nog om de Super Cup mogen spelen, in ieder geval zal ik erbij zijn als het kanweer in Athenealhoewel Monaco is ook leuk, Sören ziet ons al komen. 33 Foto Rene <v

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 35