CMème FIKALE DE LA COUPE DES VAINQUEURS DE GOUPE EUROPEENNE Supportersverslag door Rob Reurekas Na weken van aftellen is het dan eindelijkzover, de dag van de finale is aangebroken. Hetis13meienikmoetalom4uur's morgens opstaan om op tijd te zijn voor de dagvlucht naar Athene die al om 8 uur 's morgens vanaf Schiphol vertrekt. Eenmaal per nachttrein op Schiphol aangeko men is de NOS druk bezig het vertrekkende AJAX legioen te filmen. Herhaaldelijk klinkt het dan ook massaal 'We gaan naar Griekenland'en 'Olé Olé Olé Olé We are the Champions, We are the Champions' Nadat ik mijn instapkaart heb opgehaald en door de douanecontrole ben gekomen kan ik me naar Pier A begeven waar een Airbus klaar staat om 517 Ajacieden te vervoeren. Hetvliegtuig ziet er nogal oud uiten de vliegtuig maatschappij of het land van herkomst kan men er niet aan ontdekken. De meeste Ajacieden ontdekken dan ook deuken en haarscheurtjes. Een stewardess verklaart dat dit een Luxem burgs toestel is. Op zo'n dag is het vak stewardess toch wel moeilijk: je moet ontzettend hard werken zoals voor 517 supporters een ontbijt serveren en dat valt niet mee als het merendeel mannen is. Nadat ineens de Mexican-Wave door het vliegtuig schiet zit de stemming er goed in, iedereen zingt en praat met elkaar en we gaan als één familie naar Athene. 1 Uur Griekse tijd landen we op het vliegveld Athene en iedereen zingt 'We zijn nu in Athene en worden kampioenIk ontdek aan de zijkanten van het vliegveld drie Pantserwagens van de Griekse politie; die zijn dus inderdaad op alles voorbereid. Er staan tientallen bussen klaar om ons naar de binnenstad te vervoeren. Het is niet te geloven maar onderweg passeren we alleen maar(Schemer)lampen Zaken en sommige Ajax supporters zien zelfs de Akropolis voor een failliete Lampenzaak aan. ledereen wordt afgezet voor het Atletiek Stadion en daar zal vanaf 6 uur tot half 8 een constante pendeldienst van autobussen rijden naar het Olympisch Stadion. De binnenstad ziet werkelijk rood-wit van de Ajax Supporters. Ik doe vrolijk mee aan de polonaise die op het Syntagma-plein wordt gedanst. Veel van die rood-wit geschilderde Ajax supporters willen op de foto met passerende Griekse meisjes en dit lukt ze nog ook. Op het plein is als het ware één groot Ajax-Carnaval bezig zonder ook maar één wanklank. Ik heb nog geen Leipzig supporter gezien waarmee iktoch graag adressen en souveniers wil ruilen, dus ik besluit het plein te verlaten en loop door de kleine Griekse straatjes. Daar ontmoet ik tientallen Oostduitsers en ze weten het zeker 'Heute Abend gewinnt Lok. Leipzig schade für Ajax.' 30

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 32