Frank Verlaat Foto Rene van Keulen wordt wel veel gelopen, maar zonder enige lijn gevoetbald. De verdediging, waarin Verlaat als laatste man staat opgesteld, wordt verwaar loosd. Het wordt voor de ogen van zo'n 40.000 toeschouwers in het Olympisch stadion 1 -3 voor Feyenoord. De helden zijn vermoeid, zo wordt gezegd. Verlaat beaamt dat 's avonds. Een katerig gevoel heeft hij aan het treffen met Feyenoord niet overgehouden. 'Ik ben wel een beetje moe. We waren de wedstrijd ingegaan om te winnen en waren door Johan erop gewezen dat Feyenoord vandaag de kans op een zege wilde pakken. Of ik moeite had om die feestelijkheden van me af te zetten? Nee hoor. Je moet nuchter blijven, reëel zijn en weten dat je na een feest gewoon aan de bak moet'. Pa Verlaat: 'Frank is realist genoeg om datte beseffen. Op dat gebied blinkt hij uit en mijn vrouw en ik zijn de ouders er niet naar om hem te 'pushen'Er zijn voorbeelden te over van kanjers van voetballers die zo 'kapot' worden gemaakt'. De volgende ochtend moet Frank Verlaat zich dan ook weer op de kazerne melden. De plicht roept, maar hij zal nog vaak terugdenken aan de week van Athene. 'Ik had niet verwacht dat het winnen van een Europacup zo'n feesttot gevolg zou hebben. Dat kende ik alleen van oude foto's of kranteverslagen. Het is toch te gek dat mensen zo enthousiast kunnen reageren. Zelf heb ik op het bordes van de Stadsschouwburg meer staan te genieten dan dat ik besefte wat er allemaal met ons was gebeurd. Dit maakje niet elk jaar mee, dit was perfect'. 29 DE VOETBALUJN oi

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 31