hemelen Ajax' prestatie op, ondanks de kwalitatief matige finale:1 Ajax verovert Athene' 'Ajax veertien jaar na dato weer aan top', 'Amsterdammers winnen op professionele wijze'. 'Rood en wit domineren aan voet Akropolis', 'Gouden afscheid', 'Talent alleen niet voldoende', 'Prijzen vlogen met het uur omhoog, maar: Denderend feest in Athene', 'Rob de Wit sidderde van spanning', 'Hier zijn geen woorden voor', 'Feest in Atheense voetbaltempel', 'De buit is binnen!', Finale zonderglans', 'Respectvoorjonkies', 'Ajaxkan niet schitteren tegen stug Leipzig,'FrankVerlaat beleeft de dag van zijn leven'Cruijff is apetrots op Ajax', 'Ajax: wél prestigewinst, geen voetbalfestijn', 'Wilskracht van jeugdig Ajax doorslaggevend'. Nadat de spelers zich hebben verkleed, worden de rood- witte helden in een stoet van historische open trams naar de Stadsschouwburg gereden. De vriendinnen, verloofdes of vrouwen mogen ook mee. Bergkampen Verlaat, die nog 'vrij'zijn, krijgen gezelschap van hun ouders. Franks vader vond het fantastisch. 'Ik voel mede koning te rijk'. Hoe meer het Leidseplein dichterbij komt, hoe drukker hetwordt. Scholten: 'Hetlijkt wel of Amsterdam hier jaren op heeft zitten wachten'. Ondanks het regenachtige weer hebben zich duizenden (goedwillende) fans verzameld rond de Stadsschouwburg: op de begane grond, de gevel van hetHirsch-gebouw, in lantaarnpalen, op reclamezuilen en tramhal tes. De klok heeft net vijf uur aangewezen, wanneer Cruijff, spelers, bestuursleden en burgemeester Ed van Thijn van Amsterdam zich op het balkon presenteren. De menigte is door het dolle heen. De beker gaat van hand tot hand, de fotografen komen rolletjes te kort. Van Thijn krijgt de massa op zijn hand met een slim uitgesproken speech: 'Welkom thuis, Ajacieden! Welkom thuis in Amsterdam! Welkom thuis met de cup! Welkom thuis Ajax, onze Griekse held! De glorieuze tijd van toen herleeft! Ajax is terug aan de top! Ajax is terug op het Leidseplein en dit is nog maar het begin! Amsterdam is jullie dankbaar! Amsterdam is a-pe-trots!Amsterdam feliciteert zijn Ajacieden!Winter krijgt tranen in zijn ogen, Van Basten ontpopt zich als cheerlea der met valse stem, Cruijff spreekt de hoop uit dat het snel weer gebeurt. Na een klein uurtje zit de ceremonie erop, Ajax-spelers schieten de bus in die hen uiteindelijk naar het Crest-hotel zal brengen. Daar vindt die avond een informeel, maar gezellig banket plaats. Opgezweept door de tonen van het Brabantse dweilorkestje De Cracketjack Stompers wordt de zoveelste polonaise afgewerkt. Manke Nelis zingt van '0, had ik maar twee benen, dan had ik bij Ajax kunnen spelen'. Ere-voorzitter Jaap van Praag en bondspreases André van der Louw doen ook van zich spreken. Vrijdag Tegen enen verlaten Van Dord en Verlaat het feest en gaan naar huis, beide wonen in Haarlem. De volgende morgen wacht weer een training en het zal voorlopig nog wel een gekkenhuis blijven. 'Wezijn overspoeld met post en aanvragen voor kaarten, die nu extra bijgedrukt moeten worden. We hebben ver schrikkelijk veel bloemen gekregen. Wel twee kamers vol!', vertelt pa Verlaat. Zaterdag 's Middags wordt Frank Verlaat nog in de bloemetjes gezet door zijn vroegere club The Yellow Black Boys. Hij laat zijn gezicht zien bij het officiële afscheid van een jeugdtrainer, onder wiens leiding hij heeft gevoetbald bij de Haarlemse vereniging. Zondag Aan de jongensdroom van Frank Verlaat en de feestroes van heel Ajax komt de zondag daarop een einde. Even wordt het publiek nog op zijn wenken bediend, vóór aanvang van de topper tegen Feyenoord wordt de Europacup getoond en Ajax gaat na het beginsignaal sterk van start, maar gaandeweg vloeien de krachten weg. Er 28

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 30