Sjaak Swart (midden), Rob de Wit (armen in de zij) en Maarten Spanjer (op de rug gezien) trappen tegen de bal bij het zwembad van het Hilton-hotel. mijn tik', vertelt ze, waarmee ze verwijst naar haar tévéprogramma 'De tik van Overal duiken Nederlanders - te herkennen aan het rood wit op de shirts, de blote buik of zelfs in het haar - op: in café 's, etend onder de zon, drinkend op een tarrasje, lallend over de straten of klimmend in steigers. Ze laten duidelijk horen en zien dat ze er zijn. Spandoeken getuigen van onbegrip over de beslissing van de Rotterdamse burgemeesterom 'zijnKuip nietbeschikbaarte stellen voor de finale: 'Peper verzuip maar in je Kuip'. De vele, werkloos toekijkende Grieken snappen er niets van en zijn de koning te rijk wanneer ze een Veronicasticker in de hand gedrukt krijgen. Ondertussen maakt de Nederlandse verzamelde pers-, dag- en weekbladen, radioen televisie zich op voor een eigenlijk onbetekenende persconferentie van de KNVB. Bondsvoorzitter Jo van Marle geeft, op het balkon van het Hilton-hotel, waar zijn stem nauwelijks boven het geluid van het voortrazende verkeer uitkomt, tekst en uitleg over de onderhandelingen met Thijs 'Excelsior' Libregts. Secretaris Jan Huybregts geeft een enkele keer aanvulling en Renze de Vries (van technische zaken) zit er bij om de bank op te vullen. 'Bartje', zoals hij door enkele spitsvon dige verslaggevers wordt genoemdwordt niets gevraagd. Dan is het de beurt aan Thijs Libregts om zijn kijk op de vrijage van de bond te geven Ondertussen genieten de vrouwen, vriendinnen of verloofdes van de Ajaxspelers van de zon en 15 SC M

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 17