Dennis Bergkamp Foto Rene van Keulen wil alle zekerheid hebben over dé voornaamste achillespees van zijn ploeg. Vervolgens reist de Ajax bus af naar het Astir-Palacehotel. In een gelijknamig hotel, maar dan midden in de stad (met uitzicht op het rood-witte Syntagma-plein), heeft de afvaardiging van Lokomotiv Liepzig die middag zijn intrek genomen. In haar kielzog kwamen twaalfhonderd fans mee uit Oost-Duits- land, overtuigd van het feit dat hun ploeg beter voetbalt dan Brazilianen (tijdens de carnaval zeker) en dus ook de 'Pokal' wint. De Nederlandse kolonie in Athene weet wel beter, 'Ajax, de Griekse held, wint de wereldcup'. We gaan naar Griekenland'. 'Ole, ole, we are the champions! De koorts stijgt bij de Hollandse fans zonder overigens dat de hen welgezinde Grieken zich er aan storen. De 18.000 taxi's, die zich met hoge snelheden een weg banen door de doorzo'n vier miljoen mensen bevolkte hoofdstad, rijden aten aan. Zij beleven hoogtij dagen, omdat ze kunnen vragen voor een ritje wat ze willen. Hoezo gastvrij?! Ook de uitbaters boeren goed en deinsen er niet voor terug om een extra slaatje te slaan uit de aanwezigheid van de Ajax-supporters. Woensdag De stoelen op het Syntagma-plein zijn de volgende dag, in alle vroegte reeds, nauwelijks meer te herkennen. Het is rood en wit wat de klok slaat Eindelijk hebben de Nederlanders in de gaten gekregen dat zij daadwerkelijk in het land van de oude beschaving zijn: 'We zijn in Griekenland' klinkt het uit duizenden kelen, die ondanks de liters bier die naar binnen worden gegoten steeds heser geluid voortbrengen. Annette van Trigt weet er alies van en heeft de handen vol aan de opdringerige fans die op het terrasje zitten waar Veronica (je bent jong en je reist wat) een lokatie heeft ingeruimd. Het gaat te ver om te stellen dat ze spijt heeft van het maken van de sfeerimpressies vanuit Athene, maar opgelucht is ze wel wanneer het programma erop zit. 'We zouden vanaf zeven uur vanochtend inbreken in de Veronica-program- ma 's op radio 1. Dat hebben we ook gedaan, maar naarmate de dag vorderde, kregen vele supporters een waas voor hun ogen en konden, dronken als ze waren, nauwelijks nog iets zinnigs uitbrengen. Het laatste half uur hebben we toen gevuld met reacties van spelersvrouwen die eerder waren opgenomen. D 'rzaten toch een paar malloten bij die supportersEn dan moet je weten dat ikervaakalleen voorstond, omdat technicus Jaap Stanenburg ook nog even weg moest. Ik heb toen wat afgesproken metéén van de leden van een huisorkestje dat we hadden meegenomen, hij zou een oogje in het zeil houdenaldus Annette van Trigt, die er best voor uit wil komen dat ze 'haar hele levenal supportervan Ajax is geweest. 'Dat houdt echter niet in dat ik dit werk niet zou doen, wanneer PSV of Feyenoord zich vooreen finale zou hebben geplaatst. Je bent toch journalist en bovendien werk ik graag voor de radio. Dat medium heeft voor mij de meeste charme. Mijn vak is ei gen Ijk 11

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 13