hoofdmacht. 'Zo lang het gouden duo Rijkaard- Spelbosnog bestaat, iservoormijnatuudijkniet veel kans om me in het basisteam te spelen. Daarom ben ik, op verzoek van Ajax, vervroegd in dienst gegaan. Daar werk ik vanaf november in wisselende diensten, als hofmeester in de Crailo-kazerne te Bussum. En ondertussen train en speel ik in het tweede elftal. Door al die blessures werd ik opgeroepen voor de wedstrijd tegen FC Utrecht en nu dan die finale. Ik schat de kans dat ik mee mag doen woensdag op fifty-fifty', vertelt Verlaat, die toen nog niet kon weten wat hem boven het hoofd hing. Van Dord houdt zich op de vlakte wat zijn inbreng betreft en wil ook niet zeggen of Mühren al dan niet inzetbaar is. 'Je probeert spelers zo snel en verantwoord mogelijk fit te krijgen'. Of hij niet met weemoed terugdenkt aan de periode, waarin hij in Oranje-vorm geblesseerd zijn profvoetbalcarrière moest stoppen? 'Nee hoor, ik ben niet jaloers op deze groep, heb zelf toch ook mooie momenten meegemaakt. Ik geniet zelfs van 't hele gebeuren hier'. Dat kan van John Bosmanmet acht treffers de topscorer van het Europacup-toernooi voor bekerwinnaars, niet gezegd worden. 'Deze week is voor de meeste jongens een hoogtepunt, voor mij een dieptepunt. Ik mis door die rode kaart tegen Real Zaragoza de finale en zondag kan ik, omdat ikzondag van die Keizer mijn derde gele kaart heb gekregen, ook niet meedoen tegen Feyenoord. En dat is moeilijk te verwerken, Bovendien valt het niet mee om je op te peppen Het zal toch wel moeten, is zelfs goed voor de groep, dan houd je ze tenminste scherp. Maar van harte gaat het niet', aldus de spits, die zich nu wel de haren uit de kop kan trekken dat hij zich twee maal heeft laten gaan'Ik weet het, ik had me moeten inhouden. Maar op zulke' momenten, zoals in dat duel met die Spanjaard en toen ik Keizer vastpakte in de wedstrijd tegen Utrecht, tja, dan verlies je even je verstand. Kennelijk moet je zoiets eens meemaken, dat hoorde ikalthans van SjaakSwart. Maar leuk is anders. De eerste week nadat ik uit het veld was gestuurd tegen Zaragoza, heb ikecht slapeloze nachten gehad. Die zijn gelukkig nu voorbij Later op de avond is er van enige Ajax-gekte geen sprake in het (zenuw) centrum van Athene. Taxi's rijden af en aan en je ziet slechts een enkele toerist. Café's, nachtclubs en bars hopen op hun stamgasten of argeloze toeristen. Een enkele keer slagen eigenaars er in om hun gasten, die direct een dame op hun schoot krijgen, extra geld uit de zak te kloppen. Drie Amsterdammers moeten uit een sexclub worden bevrijd door vrienden. Zij waren daar vastgehouden, omdatzeblutblekentezijn. Voor het overige heeft de Griekse politie het (nog) rustig. Dinsdag FrankRijkaard schrikt zich de volgende ochtend te pletter wanneer hij tijdens de training op het strand Danny Blind tackelt en deze geblesseerd moet afhaken. Voor het overige verloopt de oefensessie ontspannen en probleemloos. Mühren houdt zich nog afzijdig en wacht gespannen de eerste en laatste test in het Olympisch stadion af. Dit complex wordt 's avonds bezocht door de Ajax-spelers, waarvan het gros het stadion al kent van de return tegen Olympiakos Piraeus eerder dit toernooi. Verlaat raakt er van onder de indruk, maar krijgt, begrijpelijkerwijs geen kans om er bij stil te staan. Na wat oefeningen waarin Jan Wouters zijn keeperskwaliteiten 'showt' volgt een bijzonder fel trainingspartijtje (zeg maar: wedstrijd)Verlaat gaat als laatste speler het veld af, bezweet, en kijkt uit naar de bespreking die die avond volgt. 'En dan zullen we denk ik wel vroeg naar bed gaan'Maar mogelijk kan hij nog even via de koptelefoon naar muziek luisteren: top-veertig platen en goede soulmuziek. 'Daar houd ik wel van', aldus de kamergenoot van de 18-jarige Dennis Bergkamp. Voordat de spelers de bus instappen laat Mühren opgelucht weten dat de test 'niet tegengevallen is. Hij speelt dus, al houdt Cruijff zoals gebruikelijk nog een slag om de arm. Hij 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 11