spelers die hier in de jeugd spelen kunnen goed voetballen. Dan moetje dus op andere zaken gaan letten als bv. mentaliteit en speciale technische eigenschappen. Toen ik bij Ajax kwam zat iknog in de groei dus miste ik nog veel kracht en doordat ik tegen veel grotere jongens kwam te spelen moest ik veel geconcentreerder speler dan dat ik gewend was. Daarbij kwam nog dat ik nooit verdedigde, dat moest ik mezelf dus ook nog aanleren. Foto Rene van Keulen Van de enkel waar ik onlangs aan geopereerd ben had ik al een hele tijd last. We hebben met Ajax een tijd geleden enkele wedstrijden in Canada gespeeld aan het einde van een competitie. Daar ging ik voor het eerst door mijn enkel. Ik had er wel last van en bleef ook wel last houden, maar ikben er mee blijven spelen. Toen ben ik nog een paar keer door die enkel gegaan waardoor het steeds erger werd. In eerste instantie hebben we allerlei fysiothera peuten en acupunctuur geprobeerd maar dat hielp niets. We hebben toen besloten om in te grijpen door middel van een operatie. Nadat mijn linkerenkel (de enkel waar heteigenlijkom ging) genezen was, bleek dat mijn rechterenkel ook behoorlijk beschadigd was waardoor ik daarmee ook nog even zoet ben geweest. Toch heb ik niet het ideedat ikecht blessuregevoelig ben. Ikben de afgelopen jaren wel een enkele keer geblesseerd geweest maar dat komt ook doordat je als spits op een plaats staat waar je nog wel eens een schop kunt krijgen.' Milan De komende tijd is voor Marco maar ook voor heel Ajax zeer belangrijk. In een zeer kort tijdsbestek moeten er verschillende belangrijke wedstrijden worden afgewerkt en als het even kan met succesVoor Marco speciaal breken er ook spannende maanden aan wat betreft zijn toekomst. Blijft hij bij Ajax of maakt hij gebruik van één van de aantrekkelijke aanbiedingen uit het buiten land (AC Milan, Barcelona). Voor ons zou het natuurlijk fantastisch zijn als Marco nog even bleef. Aan de andere kant kun je je ook wel voorstellen dat het moeilijk is om zulke buiten landse aanbiedingen af te slaan. Zeker omdat het voor Ajax onmogelijk is om net zulke salarissen te betalen als in het zuiden van Europa. Vandaar ook dat Marco al eens pleitte voor een speciale belastingregeling voor topsporters. Marco: 'Er breken inderdaad zeer belangrijke tijden aan met Ajax. Ik denk dat als wij goed geconcentreerd blijven spelen we op alle fronten een redelijke kans maken. Wat betreft mijn persoonlijke toekomst is ook nog niets zeker. De verhalen zijn bekend, maar zelf ben ik er nog niet helemaal uit. Ikwacht eerst af waar Ajax mee komt. Het is echt moeilijk om zo'n beslissing te nemen. Kijk, het is natuurlijk fantastisch om in Italië te spelen. Aan de andere kant heb ik het hier ook nog prima naar mijn zin. Als ikhier nog twee jaar zou blijven spelen kan ik nog altijd naar het buitenland. Ik weet het echt nog niet. Om spelers zoals Gullit en ik hier te houden zul je toch in de richting van een soort belastingvoordeel moeten denkenAls je dat soort spelers hier weet te houden dan 5

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 7