direct daarna namelijk worden gestopt door penalty-koning Menzo. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Rijkaard, Spelbos en Silooy; Bosman, Wouters en Mühren; Van 't Schip, Van Basten (58. Winter) en Witschge (46. Bergkamp). De loting voor de vierde ronde van de strijd om de KNVB-beker, welke wedstrijden op woensdag 1 april moeten worden gespeeld, had het volgende resultaat: Ajax-Vitesse 12 maart: Ajax krijgt zijn zin: de wedstrijd tegen Sparta wordt alsnog gespeeld op 21 maart. Zodoende kan Wouters dan buitenspel worden gezet en hoeft-ie de topper tegen PSV niette missen. In eerste instantie was het treffen met Sparta uitgesteld, omdat bondscoach Rinus Michels op 22 maart alle internationals wilde verzamelen voor een trainingskamp met het oog op de interland tegen Griekenland. 14 maart: Malmö FF - Ajax (1-0) 1-0 Doelpunt: 44. Persson 1 -O (strafschop). Scheidsrechter: Smith (Sch). Toeschouwers: 20.186. Bijzonderheden: 'Nee, natuurlijk was het geen strafschop. Ik heb die jongen (Magnusson, HJ) helemaal niet geraakt'. Dan zei Arnold Mühren, die de penalty veroorzaakte waardoor Malmö aan hetenigedoelpuntvan de wedstrijd kwam, Verschillende Ajax-spelers hadden duidelijkhun dag niet, de diepte werd ook te weinig opgezocht. Bosman had in de eerste helft van dit niet bepaald grootse of boeiende duel de pech de paal te raken. Magnus Magnusson kreeg een gele kaart, nadat hij bij Smith had geprotesteerd tegen het feit dat Malmö geen penalty had gekregen nadat Rijkaard mogelijk hands had gemaakt bij zijn tweede succesvolle poging binnen enkele seconden om de bal van de lijn te keren. De prent komt de volgens Cruyff 'nare spits' wel op een schorsing van een wedstrijd te staan. Hij mist dus de return in De Meer. Cruyff keek overigens vrij optimistisch uit naar die tweede wedstrijd, al blijft Malmö een nare, counterploeg. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Rijkaard, Silooy; Winter, Wouters, Mühren; Van Basten, Bosman (Bergkamp) en Van 't Schip. Hans Janssen Onderstaande met dank aan de Ajax administra tie, evenals de elftalfoto's die jullie bij het vorige nummer mochten ontvangen. Op veler verzoek hier de contractdata van onze jongens. Tot 1 -7-87 hebben een contract: Witschge, Grim, v.d. Zwaan, van Basten, de Meijer, Mühren, de Haan, Gemert, de Wit, Winter, van Oostrum. Tot 1 -7-88 hebben een contract: Rijnink, Regtop, van 'tSchip, Bosman, Petersen, Spelbos, Verlaat, Boeve. Tot 1 -7-89 hebben een contract: Rijkaard, Tiainen, Dick, Blind, Menzo, Silooy, Wouters, Ophof, Scholten. 35

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 37