te blazenDe politie kon niet instaan voor ieders veiligheid. De paniek/relletjes op de tribune namen 'Heizelachtige' vormen aan en leidde tot 25 gewonden, 18 arrestanten en een schadepost van enkele tienduizenden guldens. Voetbal anno 1987. Winter kreeg overigens een gele kaart, maar dat had niets met overtredingen buiten het veld te maken, overigens. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Rijkaard, Spelbos en Silooy; Wouters, Winter en Mühren; Berg kamp, Bosman en Van 't Schip. 2 maart: Het sectiebestuur betaald voetbal beschouwt de ruststand van FC Den Haag - Ajax als eindstand. 4 maart: Malmö FF - Ajax, de eerste wedstrijd in de kwartfinale van het Europacup toernooi der bekerwinnaars, wordt een kwartier voor de eigenlijke aftrap afgelast. Het veld ligt erte slecht bij en hetsneeuwtvoortdurendinde Zweedse plaats. Zo'n 1500 Ajax-supporters hebben 'voor niets' een retourtje Malmö genomen. 8 maart: Ajax - Excelsior (O-O) 3-0 Doelpunten:49. Blind 1 -0; 51Van Basten 2-0; 82. Winter 3-0. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 8.100. Bijzonderheden: het was een saaie vertoning, die pas door het inbrengen van Van Basten voor Bosman wat levendiger werd. Van Basten scoorde in zijn eerste optreden sinds december vorig jaar direct één maal en liet Winter 3-0 aantekenen. Cruyff, die meer van zijn spelers had willen zien, wond zich na afloop onterecht op over de derde gele kaart van Wouters. Hij was bang dat de schorsing pas voor de op 29 maart te spelen wedstrijd tegen PSV zou gelden en niet al woensdag (bekerduel tegen Sparta). Cruyff: 'Als Wouters niet tegen PSV kan spelen, heb ik geen zin acht man af te staan voor de landen - wedstrijd tegen Griekenland. De liefde kan niet van één kant komen'. Achteraf bleek dat Wouters meteen een duel aan de kant moet blijven. Latuheru en Steve Wasiman (Excelsior) kregen ook geelSpelbos werd weer eens 'Man of the match'. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Rijkaard, Spelbos, Silooy; Winter, Wouters en Mühren (61Witschge); Bergkamp, Bosman (46. Van Basten) en Van 't Schip. Rob Rijnink, enkele dagen eerder voor de rest van dit seizoen overgenomen van Ajax, scoort in zijn eerste de beste wedstrijd voor Roda JC het eerste doelpunt tegen Feyenoord. Roda verloor alsnog met 2-1. 10 maart: Zowel Ajax als FC Den Haag wordt de schuld van de onlusten in het Haagse stadion op 1 maart in de schoenen geschoven. Beide clubs kunnen zich verweren tegen de aanklacht en zullen dat zeker niet laten. Van Eijden vraagt zich overigens af hoe Ajax zich zou moeten vrijpleiten. 'Ik heb in ieder geval niet met stenen gegooid', aldus de algemeen directeur. 11 maart: Sparta - Ajax (O-O) 0-0 Ajax wint na strafschoppen. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 8.000. Gele kaart: Spelbos (Ajax). Strafschoppen: Mühren gestopt; Eger over; Bosman 0-1Olde Riekerink 1 -1Spelbos gestopt; Steur 2-1Rijkaard 2-2; Ellerman 3-2; Blind 3-3; Bröckling gestopt; Silooy gestopt; De Kant gestopt; Wouters 3-4; Lengkeek gestopt. Bijzonderheden: Ajax kroop door het oog van de naald op dezelfde avond dat PSV, na een strafschoppenserie wel uit het toernooi werd gekegeldFC Den Bosch tekende voor die stunt. Zowel Sparta, dat aanvankelijk behoudend was ingesteld, als Ajax grossierde in het missen van kansen. In de laatste minuut van de verlening had Winter, die als invaller van Van Basten de wedstrijd meer kleur gafde winnende treffer op zijn schoen, maar via de paal werd de bal gekeerd. Juist Wouters, de meest besproken man vóór de wedstrijd, benutte, zo bleek later, Ajax' belang rijkste penalty. Ronald Lengkeek zag zijn inzet 33

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 35