op Norbert Ringels. Van't Schip kreeg een gele kaart wegens spelbederf, hij gooide de bal weg, nadat Van Swieten volgens hem onterecht VW een in worp had toegekend. Door dit verlies behield Ajax weliswaar de leiding, maar PSV, dat op een punt volgt, heeft nog een wedstrijd te goed. Het duel tegen VW werd overigens vervroegd, omdat het op paaszaterdag niet gespeeld kon worden. VW gaf de extra winstpremie aan een gehandicaptenstichting, nadat Harmsen in een interview met het NRC Handelsblad kritiek had geuit op het initiatief van een sponsorom de VW-spelers een extra bonus te geven, wanneer zij van Ajax zouden winnen. Malmö-trainer Ron Hodgson was, ondanks dat de Ajax-spelers volgens Cruyff als 'kippen zonder koppenliepen te voetballenlovend over de manier waarop de Amsterdammers voor de dag kwamenMalmö is volgens hem de zwakker geachte ploeg in de twee Europacupduels. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Rijkaard, Spelbos en Silooy; Wouters, Winter en Mühren; Van 't Schip, Bosman (62. Schouten) en Witschge (62. Boeve). 22 februari; Ajax - Haarlem 6-0 Doelpunten: 20. Mühren 1 -0; 21Rijkaard 2-0; 25. Spelbos (strafschop) 3-0; 64. Bergkamp 4-0; 81Winter 5-0; 85. Blind 6-0. Scheidsrech ter: Hobé. Toeschouwers: 9.500. Bijzonderheden: voor het eerst dit seizoen stond de 17-jarige havo-scholier Bergkamp in de basis. Hij was vooral in de eerste helft redelijkop dreef als rechterspits. Van 'tSchip was naar links gedrongen en Witschge naar de reservebank. Ajax was beter bij de les dan een week tevoren en bovendien verstond het futloze Haarlem de kunst van het counteren veel minder dan VW. Wouters en Van 't Schip werden wegens lichte blessures vervangen. Spelbos mocht vanaf elf meter aanleggen, nadat de attente Winter door Haarlem-doelman Edward Metgod aan de benen was getrokken, toen hij een zachte terugspeelbal van Martin Haar wilde onder scheppen. Winterzouzelf, evenals Rijkaard, nog scoren, met een van richting veranderd afstandsschot. Mühren en Menzo kregen de fans op hun hand door technische hoogstandjes. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Rijkaard en Silooy; Winter, Wouters (46. Tiainen) en Mühren; Bergkamp, Bosman en Van 't Schip (65. Witschge). 25 februari: Olympisch Portugal - Olym pisch Nederland (1-1) 1-1 Doelpunten: 13. Van Velzen 0-117. Cerqueira 1-1. Bijzonderheden: Menzo verdedigde het doel, Blind was als rechtsback geposteerd en mid-midden Winter werd vervangen door Boerebach. Bij beide doelpunten waren Ajax-spelers betrokkenBlind stond aan de basis van de openingstreffer van Van Velzen, waarna een van de borst van Menzo terugspringende bal door Cerqueira werd aangepakt om te scoren. PSV - Ajax wordt niet op 15 maart, maar op 29 maart gespeeld. De 15e leverde problemen op, omdat de Eindhovense burgemeester Borrie het aanvangstijdstip van 14.30 uur niet zag zitten in verband met een meubelshow in de buurt. De wedstrijd diezelfde dag later spelen wilde de KNVB niet, bijgestaan door Ajax overigens. 1 maart: FC Den Haag - Ajax (0-2) 0-2 Doelpunten: 13. Bosman 0-126. Bosman 0-2. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 12.000 Bijzonderheden: al voor de wedstrijd deden zich enkele incidenten voor. Het Ajax-vak moest door Cruyff en zijn manschappen worden gemaand op te houden met dreigende taal en activiteiten jegens de Haagse doelman René Stam. Lang bleef het vrij rustig in het Zuiderpark. De tweede treffer van Bosman betrekende echter olie op de kabbelende golven, de vlam sloeg in de pan en beide supportersgroepen probeerden elkaar te bestoken. De ME moest charges uitvoeren en toen bleek dat het de politiemacht niet lukte de muitende massa in toom te houden, werd arbiter Henkvan Ettekoven geadviseerd de wedstrijd af 31

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 33