Ajax karakteristieken seizoen 1986-'87 Deel 7 in de vorm van handbaldoelen op asfaltveldjes. Het voetbal was in mijn jeugd het enige wat we deden. Dat was in de periode '74, dus Jan Wouters heette plotseling Johan Neeskens. Dat waren nog eens mooie tijden. Het voetbal heeft nu te maken met enorme concurrentie van tennissen en surfen. Om de jeugd warm te houden zullen er weer aansprekende successen door de topclubs moeten worden behaald.' Ajax administrateur Gerard Holsheimer ziet in deze jeugddag weer een zakelijk perspectief. 'Ajax heefteen nijpend tekort aan parkeerruimte. De gemeente Amsterdam weigert echter bij de aanleg van die nieuwe verkeersweg achter het stadion, een stuk parkeerruimte te reserveren. Wij doen echter wel wat voor de jeugd in Amsterdam, dus geef ons die ruimte! Aan het einde van de middag liggen de velden er weer verlaten bij. Honderden knaapjes, afkomstig uit alle delen van Nederland, zijn met een voldaan gevoel weer huiswaarts gekeerd. Als Appelschase E-1 pupil dromend van een carrière als Marco van Basten Ferdinand door Hans Janssen 11 februari: Olympique Marseille - Ajax (0-2) 3-3 Doelpunten:29. Bosman 0-142. Bosman 0-2; 47. Papin 1 -2; 75. Biesson 2-2; 68. Winter2-3; 81Sliskovic 3-3. Scheidsrechter: Quiniou. Toeschouwers: 10.000. Bijzonderheden: de vriendschappelijke voetbal wedstrijd tussen de koplopers van de hoogste afdelingen van respectievelijk Nederland en Frankrijk werd gespeeld in Dijon. In de eerste helft was Ajax, vooral op basis van techniek, superieur. Na rust hadden de Fransen hun verdediging aangepast, zodat de Ajacieden niet meer zo gevaarlijk konden worden. Tijdens een strafschoppenserie - beide ploegen mochten er zes nemen - stopte Menzo vier penalty's en benutte zelf de laatste van Ajax. 16 februari: VW - Ajax 3-0 Doelpunten: 26. Stan Valckx 1 -0; 59. Jos Luhukay 2-0; 84. Remy Reynierse (strafschop) 3-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschou wers: t2.200. Bijzonderheden: De Venlose prins carnaval Jan IV verrichtte de aftrap op het veld, dat door de sneeuw van die ochtend en de vlokken die tijdens het duel neerdwarrelden steeds witter werd. Natuurlijk waren de winterse omstandig heden niet debet aan Ajax' verrassende en verdiende competitie nederlaag. De organisatie was gewoon zoek en in aanvallend opzicht kon de Cruyff-formatie een voorbeeld nemen aan de trefzekerheid van het counterende WV. De door Reynierse benutte strafschop werd overigens toegekend na een correcte sliding van Rijkaard 29

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 31