'Allerlei' Het voetballen is mij eigenlijk met de paplepel ingegoten. Mijn vader was een vreselijke voetbal-fanaat, en zo herinner ik mij nog dat ik eens een wedstrijd bezocht tussen Ajax en Heracles. Het was het seizoen 1963, en Heracles stond bovenaan in de Ere-divisie terwijl Ajaxvochttegen de degradatie. Wat kunnen de tijden toch veranderen! Ondanks dat ik door mijn werk Ajax nooit meer in levende lijve aan het werk kan zien, ligt mijn voetbalhart nog steeds in Amsterdam. Ajax speelt voetbal zoals de mensen het willen zien. Begrijp wel, qua voetbal ben ik een Ajacied. De clubzelf vind ikmindersympathiek overkomen. Ajax ademt arrogantie, bluf, brutaliteit en meedogenloosheid uit. Zo kwam ikeen keer een half uur voor een wedstrijd bij de poorten van de Meer aan. Het ging om een interview met Van Basten, hetgeen een last-minute idee was zodat ik mijn perskaart niet bij me hadMooi dat ik het stadion niet in kwam. 'Ga maar een perskaart halen in Hilversum' krijg je dan te horen. Zulke dingen kunnen je bij Ajax overkomen, al zeg ik niet dat het altijd zo gaat. Maar Ajax is een groot bedrijf waar elke dag grote belangen op het spel staan. Wat ik dan ook zo lullig vind, is dat niemand eens de moeite neemt om met Allister Dick te praten. Zo kwamen er eens zeven Ajacieden bij hem 'op bezoek'. Er wordt dan gevraagd 'Hello Alii. How is it?' Allister Dick: 'O, its oké'Einde gesprek, en de rest gaat gezellig met elkaar aan de babbel terwijl Dick daar met zijn poot omhoog ligt! Geld heeft in de voetballerij altijd al een belangrijke rol gespeeld. Maar wat Gullit nu met PSV flikt vind ikop zijn zachts gezegd niet netjes. Gullit verdient bij PSV verschrikkelijk veel geld. Dat kan ik je verzekeren. PSV biedt hem een stukje sociale zekerheid meervoudig aan die van de gewone Nederlander. Door dan nog meer te willen verloochen je je club, je collega's en bovenal jezelf. Het huidige voetbal wordt alleen nog maar geregeerd door multinationals. Vroeger was een voetbalclub van de mensen, van bepaalde personen. FIAT is nu Juventus, Philips is PSV en Berlusconi is AC Milaan. De mensen in het stadion kunnen zich hiermee niet meer indentificeren. Dat moetje Ajax weer nageven, ze hebben nog een herkenbaar bestuur. TDK mag blij zijn dat ze op de shirts mogen prijken. En deze manier van optreden heeft Ajax wel gemaakt wat het nu is. Johan Cruyff is met Ajax wel zeer goed bezigEr is dan ook niemand waarvoor ik zo'n grote bewonde ring heb dan voor Johan Cruyff. Die man is geniaal. Als voetballer en als voetbalman. Cruyff en Ajax is dan ook het meest ideale huwelijkter wereld!!!! Ferdinand Te koop aangeboden: speldjes uit het oost-blok (Polen, DDR, Rusland etc.) vanen voornamelijk uit het oost-blok (ongeveer 100 stuks), banieren uit heel de wereld (ongeveer 100 stuks) en programma's uit Nederland. R. Geijsen, L. Springerlaan 50 in Haarlem. Gezocht oude kaarten van Stanley Menzo, ruilkaarten van Fred Grim, Erik Regtop, Spitz Kohn en Marco van Basten. S. Kroeskamp, Watermolen 62 in Amsterdam. Eric Slaghekke zoekt video beelden op VHS van 4 jaar AJAX van toernooien, europacup, competitie en beker wedstrijden. Verder wenst hij AJAX ontzettend veel succes in het seizoen. Met wie kan hij meerijden vanuit Hengelo en wie wil er met hem pennen. Eric Slaghekke, Bachstraat 59 in Hengelo. Wie wil er pennen met een 16 jarige AJAX-fan. Mijn hobbies zijn: voetbal, lezen, schrijven etc. Groetjes van Monique Janse, Seringenlaan 18, Heerhugowaard. IllII Wij zoeken leuke meisjes en jongens tot ongeveer 25 jaar om mee te corresponderen over AJAX en die ook nog steeds gek zijn op Gerard Vanenburg en hem ook missen. Wij zijn zelf 17 jaar en komen uit Utrecht. Tot schrijfs en veel liefs van BrendaHaken Florence Breescho- 25

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 27