Cruyff en Ajax, ter wereld! ideale huwelijk het meest slok Wodka te nemen. Hij weigerde ditvriendelijk waarvoor hij werd beloond met een stoot voor zijn hoofdOnze vraag'Waar ben je met bezig?' werd beantwoord met een regen van slagen, stoten en schoppen. Resultaat: een gescheurde wenkbrauw, een gat in het hoofd, tanden door de lid, enkele blauwe ogen, diepe sneden in de onderbuik. Gewoon door je 'landgenoten' in elkaar geslagen. 'Landgenoten'diezichooknog Ajax-supporter noemen. Naar mijn mening zijn dit geen supporters maar terroristen, uitsluitend belust op vernielen en vechtpartijen en met wie? Dat maakt niet uit. Het leek ons van te voren zo leuken wij hadden voor deze reis graag 400,- over.Nuzegik: 'Al had ik/ 400,-toe gekregen, was ik niet meegegaan.' Voor mij bestaat het Inde rubriek 'Vips over voetbaldit keer aan het woord de 'dandy' van Studio Sport, Tom Egbers. Als produkt van de School voor Journalistiek belandde hij twee jaar geleden in het NOS-nest, waar hij neerlands populairste sportprogramma mocht gaan presenteren. Na een stroef begin, waarmee hij een tal van zure heren van de schrijvende pers overzich heen kreeg, is Egbers nu een gewaardeerde kracht tussen de gevestigde namen als Smeets, Bakker en Stekelenburg. Uitgegroeid tot een bekende Nederlander laat 'De Ajacied' hem aan het woord over Ajax, Cruyff, Gullit en nog meer. 'Ik kom oorspronkelijk uit Almelo waardoor ik zelfs als negentien-jarige nog in Heracles I heb gevoetbaldIk was een speler die het uitsluitend van de techniek moest hebben. Ikgeloof dan ook dat ik nog nooit iemand echt heb geschopt. Door een knieblessure kwam er echter geen voetbal carrière. voetballen niet meer, ik heb geen zin om mij door een stel idioten voor niets in elkaar te laten slaan. A.W. Naschrift redactie: Nee, natuurlijk heb je daar geen zin in. Dat zoiets je kan overkomen door supporters van de tegenpartij, daar zijn we helaas al aan gewend geraakt. Maar door eigen zgn. Ajax supporters? Ja 'terroristen' is haast nog te vriendelijk voor ze. Waar zijn we mee bezig. En toch kapituleren we niet voor deze agressie. Een gericht opsporingsbeleid meteen door justitie gesteund vervolgingsbeleid zal uitkomst kunnen bieden. Echte Ajax supporters staan positief achter hun club. Agressie biedt geen enkele uitkomst. 23

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 25