De terreur van de minderheid KNVB-bekerduels en 25 Europese ontmoetin gen, is teleurgesteld, niet verbitterd. Zijn levensinstelling, zijn opvoeding, laten daarvoor geen ruimte. 'Ik geloof in het goede, dat komt altijd weer boven drijvenVorig jaar heeft Ajax mij aan mijn contract gehouden, dat nog één jaar doorloopt. Ik heb geen recht te klagen, de club trouwens ook niet. Mijn salaris is nog nooit een dag te laat gekomen en ik ben nog altijd klaar om te spelen als ik nodig ben. Ik voel mij echt verschrikkelijk goed. Mijn instelling is niet veranderd. Ik werk netzo naar een wedstrijd als ik deed toen ik zeker was van mijn plaats. Het enige dat gewijzigd is, is dat ik soms wel eens denk dat ik geen kans krijg mij te bewijzenDat is natuurlijk slecht voor een voetballer. Ik wil een kans, desnoods één om weg te komen en mijn gelijk aan te tonen. Een speler die op de bankzit, verdwijnt uit beeld. Ik wordt in Malmö dertig, dan gaat de tijd in je nadeel werkenMaar ik ben niet in de positie om voorwaarden te stellen, bij Ajax. Dat wil ik ook niet. Ik heb zekerheden in het leven, bijvoorbeeld dat ik niet voor minder ga naar een andere club, waar ik wel zou kunnen spelen. Ik ben geen dief van mijn eigen portemonnaie. Ik weet ook wat ik na mijn voetballoopbaan zal doen en er zijn er nietzoveel die mij dat kunnen nazeggen. Maar ik kan niet geloven dat het voetballen al afgelopen is. Had ik werkelijk het idee dat ik minder ben dan een paar jaar geleden, dan zou ik de eerste zijn die hettoegafHet is gewoon niet zo. Daarom hoop ikdaterclubs zijn die belangstelling hebben voor een gebeten Peter Boeve, maar niettegen iedere prijs. Het leven wordtvaak beïnvloed doorveel kleine dingen. In Wenen, toen wij van Oostenrijk verloren, had ik de kans op de gelijkmaker. Wanneer die bal er wel ingaat, verandert misschien alles. Momenten zijn bepalend. Vandaag prijst iedereen je, twee weken later is alles vervaagd en vergeten. Toen ik bij Ajax kwam van Vitesse, ik was 22, was ik een echt gevoelige jongen. Bij Ajax ben ik hard geworden, ik heb dat moeten aanleren. Dat is niet echt ergwant het maakt je ook in de maatschappij sterker. Je moet dan wel aanvaar den dat er zaken zijn, die ook jezelf kunnen treffen en niet als reactie dan de zielige jongen gaan uit hangen. Ikben namelijk helemaal nietzielig.Ookniet als ikvoor een man en een paardekop in het tweede elftal moet spelenIkvind dat natuurlijk niet leuk, maar ik heb ook dan een taak, jonge jongens een beetje rust te geven, hen een stukje verder te helpen. Ik wil echter niet geloven dat zoiets nu al een taak voor mij is. Een rancuneus mens benadeeltzich zelf. Ik ben ervan overtuigd dat het niet mijn schuld is dat ik buiten het elftal ben geraakt en als ik in de spiegel kijk, wil ik dat kunnen doen zonder gedwongen te zijn de ogen neer te slaanIk kan mijzelf en ook ieder ander recht aanzien. Voor mij telt het goede. Alles wat je meer verlangt is hoop en hoop doet leven. Daarom ben ik niet ongelukkig, daardoor zie ik het nog altijd als de zon schijnt. Ik geniet van het leven.' Woensdag, 4 maart, zou de wedstrijd Malmö- Ajax plaats hebben moeten vinden. Samen met zeven vrienden moest ik ondervinden dat de wedstrijd afgelast werd. Een vervelende gebeurtenis, voor niets naar Zweden afgereisd. Maar dit staat niet in verhouding met wat er daarnaast gebeurd is. Enkele uren vooraanvang van de wedstrijd liepen wij door de stad Malmö. Op een gegeven moment werd bij één van mijn vrienden zijn Ajax-petje van zijn hoofd getrokken echter ook een gedeelte van zijn haar verdween van zijn hoofd. Verontwaardigd keek hij om en zag een aantal dronken 'landgenoten' met zijn petje. Op hetzelfde moment werd een andere vriend van mij door dezelfde figuren verzocht een 21

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 23