thuiskom heb ik de meeste problemen verwerkt. Hoeft m'n gezin daar tenminste ook niet onder te lijden. Want soms is de machteloosheid groot. De wetenschap dat je niks aan de situatie kunt veranderen. Een situatie waar je begrip voor hebt, maar waarbij je je niet kunt neerleggen. Ik sta er eigenlijk versteld van dat ik dit zo allemaal rustig kan uitleggenDe laatste tijd heb ik zoiets vanBlijven lachen Peter. Eigenlijk ben ikzo niet. Het is een bepaalde levensfilosofie. Ik kan dat niet alleen, ik heb hulp van mijn gezin, maar ik geloof ook dat ik hulp van daarboven krijg. Ikwil eralleen maar mee zeggen: ikslameniet op de borst. Zo vandit verwerkt Peter Boeve wel even in zijn eentje. Zo ben ik niet. Want als ik het zwart-wit stelben ik natuurlijk in een uitzichtloze positie terechtgekomen. Als Malmö FF-Ajax niet afgelast was, had Boeve zijn 26-ste Europa Cup-wedstrijd gespeeld. Cruyff had hem namelijk in de basis-formatie opgenomen als een soort hangende linksbuiten. Voor Boeve bepaald niet de meest ideale positie. Nee, maarikwaserdolblij mee. Ikhadookvoor het team mijn uiterste best gedaan. Graag had ik dan ook gescoord. Niet voor mezelf, maarvoormijn ouders, dat zou ik mijn ouders graag gunnen. Die zitten namelijk meer met de hele situatie in hun maag dan ik, Dat zijn positieve supporters. Ze zijn wel trots, maar koketteren niet met mijn prestaties. Mijn vader zul je nooit in het spelershome van Ajax zien. Daarvoelt hij zich nietthuis. Mijn vader zit altijd in Vak K. Tegenover de eretribune is dat. Tijd werkt in het nadeel van Peter Boeve (A.N.P.) Peter Boeve is een solist. Hij zoekt geen plaats in het koor van klagers dat zich door de club miskend acht en in het bezit heet te zijn van lucratieve aanbiedingen uit binnen- en buiten land om wel op het eigen niveau te kunnen voetballen, Toch is oud-international Peter Boeve, minder dan een jaar geleden in Dortmund voor het laatst actief in de ploeg van Michels, bij Ajax meer bankman dan speler. Peter Boeve heeft het moeilijk met zijn situatie. Voetbal is voor hem niet alleen een mogelijkheid te verdienen, het is het spelletje dat hem boeit. Plus natuurlijk de drang om te presteren, te bewijzen dat zijn overtuiging - 'ik ben niet Foto's: Rene van Keulen. minder dan de mannen die de voorkeur boven mij krijgen' - juist is. 'Ikwil eigenlijk maar één ding, voetballen. Maar het past niet bij mijn instelling te gaan zeuren als het er niet van komt. Ik heb altijd gezegd dat Johan Cruyff een uitstekende coach is, dat geloof ik nog steeds. Het punt is alleen dat hij een andere visie heeft dan ik. Wij hebben daarovergepraat, ikbehoef het toch nietin alles met hem eens te zijn. Ik weet waarom ik niet speel. Hij is een andere weg met het elftal ingeslagen en daar schijn ik niet in te passen. Ik kan niet verlangen dat Ajax om mij het hele systeem verandert.' Peter Boeve, acht jaar Ajacied, in dienstjaren de oudste, is van een zekere keuze veranderd in een stukje stopverf, om gaatjes te dichten, een winkeldochter. Boeve, 218 competitiewedstrij denwaarvan slechts zes hele in dit seizoen34 19

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 21