carrière moet ik toch wat anders gaan doen. Ik heb van thuis een aanbieding om in de zaak (Alpuro, het multi-nationale veevoederbedrijf van de familie Boeve-red) te komen, wat dat betreft kan een carrière in het buitenland nooit kwaad. Want in het bedrijf van mijn vader zal ik me ook moeten bewijzen hoor. Maarre, dit moet geen verhaal worden in de trant van1 het laatste interview met Peter Boeve', kom nou zeg. Ook de positief ingestelde Boeve kan niet om het feit heen, dat hij in een uitzichtsloze positie verzeild geraakt is. Toch bracht hij het op deze winter voor zichzelf te gaan trainen en wanneer hij in het voor oudere voetballers zo vernede rende tweede elftal moet spelen, werkt hij zich uit de naad. Boeve: 'Somssnap ikhetzelf ookniet. Als ikdan weer 's maandags hoor dat ikop dinsdag in het tweede moet spelen, dat denk ik ook weieens, waar ben ik in godsnaam mee bezig. Maar zodra ik in het veld sta, beleef ik weer plezier aan de wedstrijd. Dan is de ambitie er om zo goed mogelijk te presteren. Als oudere speler heb je toch de taak jonge profs iets mee te geven. Natuurlijkben ikgefrustreerd. Wat dachtjij dan. Maar het moet geen stress wordenHet zou niet best zijn als ik hierdoor in een zakje moest staan blazen. Laatst waren weinMünchen.Wezaten aan een tafel en Jean-Marie Pfaff kwam ons bezoeken. Je weethoehij is, binnen vijf minuten legt hij uit hoe de wereld in elkaar zit en hoeveel hij verdient. Maar goed, hij zegt wat doen jullie morgen. Wij zeggen, om half elf trainen. Ach, zegt Pfaff, dat gaat ook voorbij. Aan die woorden moetikvaak denken, dat gaat ook voorbij. Maar er zijn ook momenten, dan sta ik in het veld bij het tweede en denk dit kan toch niet waar zijn. Het is net een boze droomalleen hij duurt al zo lang. Boeve draagt zijn degradatie waardig, zoals hij zich in zijn gloriejaren ook nooit opschepperig gedroeg. Bijna fel: 'Nee, natuurlijk niet. Timmerman is een vak, voetballer is een vak. De één verdient het metzijn handen, de ander met zijn voeten. Toevallig staat een voetballer iets meer in de publiciteit, maar dat kan geen reden zijn je meer te gaan voelen dan een ander. Zeker in een dorp, waar iedereen iedereen kent, is de sociale controle groot. Daar heb je hem ook, zeggen ze dan, en terecht.' Toch is het opmerkelijk hoe positief een zeer ambitieuze jongen als Peter Boeve is, zich in zijn lot schikt. Boeve:De weg omhoog is een makkei ijketerug is moeilijke. Ik ben in de loop der jaren rustiger geworden. Getrouwd, kind. Mijn ouders zeiden altijd je leeft voor je kinderen. Datiszo. Mijn gezin is een grote steun en houvast voorme. Dat klinkt misschien gek voor een voetballer, maar ik ben blij dat ik van zoiets genieten mag. Nu ik alleen ben (als voetballer) heb ik iets om op terug te vallen. Spelers die hun plaats verliezen, willen nog weieens diep duikelen in de voetbalhiërachie. Boeve lijkt daarvan weinig last te hebben. Nou, ik word wel anders behandeld. Je bent, als er tijdens een training iets mis gaat, eerder het pispaaltje. Vroeger- en nu nog wel - verloor je ook bepaalde plekken. Je plaats in de kleedka mer, dat soort dingen. Ik zit echter nog steeds op dezelfde plaats. Dat is naast de deur. Toen ik bij Ajax kwam ben ik daar gaan zitten. Dan ben je snel weg hier, riepen ze, want iedereen die daar gezeten heeft is hier snel vertrokken. Acht jaar later zit ik er nog. Het valt wat mij betreft ook mee. Misschien hebben ze respect voor me. Veel spelers snappen niet dat ik op mijn leeftijd nog zo ambitieus ben. Ik heb vijfjaar alleen op een flatje in Diemen gewoondIk heb voor mezelf gekookt en gezorgd. Daar ben ik vol wassen geworden en op die ervaring val ik nu terug. Het leven in Diemen heeft Boeve weer verruild voor de rust van Uddel. Maar als reserve moet de afstand naar Amsterdam eindeloos lijken. Boeve echter laat opnieuw positieve geluiden horen. Ikben blij dat we niet meer in de flat zitten. Ik keek zo op het stadion, dan waren de muren zeker op me afgekomen. Nu kan ik tijdens die drie kwartier reistijd alles van me afzettenAls ik 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 19