simpel om Cruyff daarvan de schuld te geven. Als er al een schuldvraag ligt. Zijn schuld? Mijn schuld? Zo is het niet. Er zitten plussen en minnen aan de zaak, maar om nu meteen van schuld te spreken. Ik kan - en daar ben ik trots op - nog steeds iedereen recht in de ogen kijken Natuurlijk, ikhebook wel gehoord dat Ajax vorig jaar op zoek was naar versterking op een aantal plaatsen waaronder de mijne. Toen er niemand kwam, verwachtte ik dat ze met mij verder zouden gaan. Temeer daar toen Club Brugge belangstelling toonde, ze me aan mijn contract hieldenWat mij verteld is danDat het deze weg op zou gaan, had ik dus nooit verwacht. Het contract van Peter Boeve loopt eind mei 1988 pas af. Daarna is hij transfervrij. Hij is er de man niet naarte gaan schreeuwen dat hij weg wil, maar evenmin de figuurdie met de handen op de rug zijn geld opstrijkt. Boeve: 'Laten we één ding voorop stellenik wil echt weg. Want ikwil voetballen. Maar ikbeslis zélf wat ik doenIk laat me door Ajax of door wie dan ook geen richting opduwen of het moet de mijne zijn. Er moeten toch trainers zat zijn die een Boeve in hun elftal willen hebben. Alleen, welk prijskaartje hangt Ajax aan me. Mij zou het wel passen wanneer ze me nu transfervrij lieten gaan. Eisen doe ik niks, want ik heb nikste eisen. Een ander zou misschien de pleuris laten uitbreken om weg te komen, zo ben ik niet. Ik ben dankbaar voor elke vijf minuten die ik mag meedoen. Maar ik weet ook dat als Johan zich iets in zijn hoofd gehaald heeft, hij zich nooitzal bedenken. Ik ben het helemaal met zijn visie eens, alleen is het onzin dat ik daar niet in pas. Maar als ik dat zeg, voel ik me net zo'n Don Quichotte, vechtend tegen de windmolens. Dat ik weg wil komt omdat ik me fitter dan ooit voel. Ik ben niet opgebrand en kan nog een X-aantal jaren op niveau mee. Het buitenland zou me het liefstzijn. Dat zou een verrijking zijn van mijn persoonlijke ontwikkeling. Na mijn 15

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 17