we, na nog een kaartje te hebben gelegd, gaan slapen. Zaterdag 14 maart 9.00 uuropstaan. 9.30 uurontbijt. Na hetontbijt en een wandeling van ongeveer een half uur hebben we nog een korte bespreking. Om 14.30 uur vertrekken we naar het stadionAls om vier uur de wedstrijd begint is alles in orde. Het veld ligt er goed bij en ook de sfeer is prima. De wedstrijd. Jammer dat we geen doelpunt maken. Maar ik zie wel mogelijkheden na dit verlies van 1 -0. Het moet haalbaar zijn in een volle 'de Meer'De bal is rond en Malmö zal zich niet makkelijk laten pakken natuurlijk. We zien het woensdag wel. Ciao, Sonny En dat zagen we dan ook. En hoe!! Bedankt Sonny, voor je werk. Marco Een verhaal over onze Super Ajacied: Peter Boeve. Hij weet zich verzekerd van onze support en zo hoort het ook, metdankaan Ted van Leeuwen, het ANPen Hans Janssen. Is al verschenen in enkele plaatselijke kranten; het merendeel van onze leden woont echter niet in die verschijningsgebieden, vandaar deze plaatsing in de Ajacied. Een jongen om trots op te zijn - een jongen met een heel positieve instelling, zoals we die allemaal zouden moeten hebben. Een kanjer! PETER BOEVE Het was in het voorjaar van 1980 de laatste keer dat Ajax de lente haalde in een Europees bekertoernooi. In april bleek echter de latere cupwinnaarNottingham Forest in de halve finale te sterk. De enige Ajacied die nog over is uit die tijd, is Peter Boeve. De bescheiden routinier, in mei nog international tegen Duitsland, raakte aan het begin van dit seizoen zijn basisplaats kwijt. Geheel naar zijn karakter draagt hij dievernede- ring als een kerel, hij weigert de rancuneuze reserve uitte hangen, zeurt niet, maar probeert terug te vechten. Hoewel, er zijn momenten waarop ik denk, dit kan toch niet waar zijn?. Ik ben niet zielig Vaak denk ik: Dit kan niet waar zijn Het is net een boze droom Door Ted van Leeuwen 'Dit moet geen huilverhaal worden. Daar heb ik een hekel aan. Ikben absoluut nietzielig. Als je voetbalt weetje dat je op een gegeven moment aan de beurt bent om vervangen te worden. Ik had alleen nog niet gedacht dat het moment er nu al was. Anders was ik ze een stap voor geweest. Jammer dat ik het niet voorzien heb. Peter Boeve speelde behalve 16 interlands 277 officiële wedstrijden in Ajax-1Precies vijftig meer dan 'nummer twee', zijn vriend Frank Rijkaard. Boeve begon dit seizoen in de basis-elf, maar toen verloren we thuis van FC Den Haag. Er moesten koppen rollen en die van mij zat erbij. Vervolgens werd PSV ruim verslagen en die ploeg bleef gehandhaafd. Dat was een verschrikkelijke klap voor me. Eerst denkje, een éénmalige zaak, de volgende week sta ik er weer in. Maar ik bleef aan de kant en na een paar wedstrijden heb ik gesprek met Johan(Cruyff-red)aangevraagd.Hethadmetde tactiek te maken, ik zou positioneel niet goed dekkenDat is een term waarmee je alle kanten uit kunt. Positioneel....? Ik weiger echter om zielig te gaan doen of om Johan af te vallen. Hij is de beste trainer die ik ken. Zijn zienswijze op.voetbal is goed, ik ken geen betere. Ik ben het er alleen niet mee eens dat ik daar niet in pas. Maar ik vind het veel te 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 15