Zweeds dagboek van Sonny Silooy Ajax' dubbele trip naar Malmö Zondag 1 maart 11.15 verzamelen in het spelershome voor de wedstrijd tegen FC Den Haag, waarvan we de eerste wedstrijd met 3-2 verloren hebben. Dus gaan we vol goede moed naar Den Haag om die twee punten terug te pakken. Daar aangekomen is er al een lekker sfeertje en het veld ligt er prima bij. Tijdens de aanvang van de wedstrijd is er een klein probleem. De supporters van beide partijen zijn een beetje rumoerig en het veld lijkt wel een vuilnisbelt door hetgeen erop gegooid is. Uiteindelijk gaan we voetballen. We komen op een 2-0 voorsprong en gaan daarmee ook de rust in. Helaas komen we niet meerterug op het veld omdat de scheidsrechter in overleg met politie de wedstrijd gestaakt heeft. Het is TE rumoerig geworden. Jammer dat hetzo gelopen is. In de loop van deze week horen we wat er met deze wedstrijd gaat gebeuren. Maandag 2 maart We moeten om 11.00 uur aanwezig zijn voor het vertrek naar Malmö. De kranten staan natuurlijk vol over hetgeen er gisteren in Den Haag gebeurd is. Om 13.00 uur vertrekken we naar Malmö. Daar aangekomen gaan we eerst wat eten waarna we om 1800 uur op het veld gaan trainen. Na de training eerst het diner waarna John Bosman, John van 't Schip, Danny Blind en ik een potje klaverjassen. Daarna naar mijn kamer die ik deel met Peter Boeve. Dinsdag 3 maart Kwart voor negen worden we gewekt. Na het ontbijt gaan we ons verkleden voor de training van half elf. Om 12.30 uur is de lunch die zoals gewoonlijk weer prima verzorgd is door Drikus de kok die altijd met ons meereist naar iedere Foto's: Rene van Keulen uitwedstrijd. Na de lunch kunnen we rusten en worden we om half vijf gewekt. Om vijf uur gaan we naar het veld kijken in het stadion. Het veld is bedekt met plastic en verwarmd door heteluchtkanonnen. Het helpt nietveel want het veld is nog steenhard. De mensen hier zeggen dat het morgen zacht zal zijn. Na het diner van halfzeven hebben we de wedstrijdbespreking voor morgen waarna we nog even kaarten en dan... Welterusten!!! Woensdag 4 maart Om 9.00 uur worden we gewekt waarna we eerst ontbijtenNa het ontbijt een wandeling en een korte wedstrijdbespreking, 's Middags rusten we nog wat met daarna een sportmaaltijd Om 17.30 uur vertrekken we naar het stadion. Het heeft inmiddels al flink gesneeuwd. Bij het stadion aangekomen kijken we meteen naar het veld om te zien wat voor schoenen en noppen we moeten gebruiken. Het veld is wel wat zachter geworden alleen de bovenlaag vormt 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 11