Ajax downs Feyenoord dichtbij mee. Hij is al een jaar of dertig lid van de hoofdstedelijke vereniging, kreeg op zijn negentiende een contract aangeboden ('heb altijd redelijk hoog gevoetbald') en raakt vervolgens doortwee longoperaties uit beeld. Na een kortstondig verblijf bij RCH in Heemstede, waar hij onder meer met Johan Neeskens voetbalde, keerde Van Eijden terug op het oude nest ('daar had en heb ik mijn vrienden zitten'). En vanaf dat moment rolde hij van de ene in de andere functie: nam zitting in de ledenraad ('heb ik nooit geambieerd, maar het kwam over me heen'), werd commissaris algemene zaken, werd benoemd tot vice-voorzitter en heeft sinds kort een full-timebaan als directeur algemene zaken. 'Het was geen makkelijke beslissing om mijn job bij Shell eraan te geven. Ik heb er een gigantisch fijne tijd gehad, was er in feite nog lang niet aan het eind van mijn Latijn. Bovendien had ik er negentien pensioenjaren opgebouwd en zekerheid, terwijl de voetballerij bol staat van onzekerheden. Ik heb lang gewikt en gewogen en uiteindelijk voor Ajax gekozen. In principe komt het enigszins op hetzelfde neer: net als bij Shell ben ik gewoon verantwoording schuldig aan anderen, zoals Cruyff als technisch directeur dat ook is aan het bestuur. Ik denk ook dat dat een goede zaak is'. Heeft Arie van Eijden (40) eigenlijk nog wel eens tijd voor iets anders dan AJAX? 'Ik probeer regelmatig wat te lezen of zelf eens tegen het balletje te trappen. In deze regel blijft er echter weinig tijd over om iets anders te doen' Hans Janssen In Maleisië stond in de krant: AMSTERDAMMon- Ajax Amsterdam won 3-2 at Feyenoord Rotterdam yesterdag to stay top of the Dutch First Division on goal difference from champion PSV Eindhoven. In a thrilling match enjoyed by a capacity 50.000 crowd, Feyenoord twice fought back to level terms before being beaten by a Rob Witschge header in the 64th minute. Ajax, coached by Johann Cruyff, swept in front in the 11 th minute through a superbly left-foot shot from Witschge and looked set to take command. But it was pegged back midway through the first half when Mario Been equalised and did nottake the lead again until the 52 nd minute when Dutch top scorer Marco van Basten netted with a fine solo effort. The Rotterdam side draw level again as confusion in the Ajax defence let in Peter Barendse and Witschge headed the winnerfrom close range. PSV stayed level with Ajax on 24 points after a classy 4-0 win at fifthplaced Roda. All the PSV goals came from striker Jurrie Koolhof. Feyenoord, despite yesterday's defeat stayed third, level on 19 points with Den Bosch which beat Fortuna Sittard 3-1- Reuter. Ingezonden Esther Hessing 23 O O O CD CO co c CT3 CT3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 25