van Eijden juist de kans om nuttig werk te verrichten. Vakantie vieren, wat is dat? De selectie mag dan op kerstreces zijn en pas begin januari terug verwacht worden. Arie van Eijden gaat gewoon door.Deze tijd vind ik juist gezellig om te werken, ze geeft je de gelegenheid om wat zaken op een rij te zetten. Vanaf het moment dat ik ben begonnen, 1 november, is het steevast rommelig geweest. Je komt door allerlei verplichtingen (zoals het Europacupduel in Griekenland en de uitreiking van de Gouden Schoen aan Marco in Parijs) niet aan je normale werk toe. Wat dat is? Nou, ik heb zelf een functiebeschrijving gemaakt, maar het is niet één-twee-drie samen te vatten. Het zal vooral een voortborduren zijn op mijn werk als vice-voorzitter (een functie die door André Kraan is overgenomen, red.) en als commissaris algemenezaken. 'tlshaastnietaantegeven hoe mijn werkweek er uitziet. Meestal begin ik 's morgens tussen kwart over acht en negen uur met het doornemen van brieven en het maken van afspraken. En dan kom je tegenover de meest onverwachte zaken te staan. Natuurlijk zal er in de avonduren ook veel vergaderd moeten worden, dat hou je toch. Ik ben te allen tijde het aanspreekpunt van Johan (Cruyff dus, red.). Als hij bijvoorbeeld bepaalde spelers wil aantrekken, dan ga ik de mogelijkheid of onmogelijkheid daarvan na. Bij die twee Denen die onlangs door ons getest zijn, heb ik Johan geadviseerd hen niet aan te trekkenDe selectie zou dan te breed wordente veel drukken op de begroting, te meer daar dat tweetal aardig wat tekengeld vroeg. Wat het technisch beleid betreft, ik ben ook bezig (geweest) om het programma voor de winterstop in te vullen. Op 5 en 6 januari spelen we in een zaalvoetbaltoer nooi in München, 8 januari staat een oefenwed strijd tegen een amateurclub op de rol, het daaropvolgende weekeinde nemen we deel aan een zaalvoetbaltoernooi in Stuttgard, 14 januari gaan we op bezoek bij Sporting Charleroi, 25 januari wordt geoefend bij DS'79 en vier dagen voor de competitiewedstrijd tegen VW (vooruit- Foto George Verberne'het Parool' schoven naar 15 februari, red.) spelen we in Marseille tegen Olympique. Mogelijk gaan we ook nog voor nog voor een week naar Malta'. Commercie Het zwaartepunt van Van Eijdens activiteiten ligt op het commerciële vlak. 'Op dat terrein zal ikveel contacten moeten leggen en verstevigen. Er zijn bijvoorbeeld diverse potentiële sponsors, die nog in de wachtkamer zitten. Die ga je benaderen, je gaat met hen praten over het medium Ajax, je probeert hen duidelijkte maken wat zij met Ajax kunnen doen. Het is niet voor niets dat wij een grotere uitstraling hebben dan andere clubs, TDK zal nooit spijt hebben gehad dat het vijf jaar geleden met ons in zee is gegaan Te meer daar Ajax landelijk gezien een grote achterban heeft: zestig procent van de bezoe kers komt buiten Amsterdam'. 'Ajax heeft door de jaren heen een eigen, onafhankelijk gezicht gekregen. Jammer genoeg raken we geregeld spelers kwijt, maar de hele goede opleiding waarop wij kunnen bogen, blijft garant staan voor een herkenbaar soort voetbalaanvallend en creatief. Als één van de weinige verenigingen hebben wij een eigen jeugdtak. Wij profileren ons als een aantrekkelijk 19

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 21