Arie van Eijden, directeur algemene zaken; 'Ajax zal altijd baas in eigen huis blijven' Ajax-voorzitter Ton Harmsen zei het onlangs nog in het Algemeen Dagblad. 'De sponsors, het VIP-gebeuren, de skyboxen... het gaat om vijftig procentvan onze begroting en dat kan je niet in je vrije tijd doen'. Metanderewoorden.ermoesteendirecteuralgemenezakenkomen.Nadrie maanden lang wikken en wegen ging Arie van Eijden in op het verzoek om die ongetwijfeld zware, maar ook gevarieerde functie opzijnschouderste nemen. Hij tekendeeen contract dat hem voorvijf jaarbindt aan declub, waaraan hij zijn hart heeft verpand. 'Ik was al dertig uur per weekvoor Ajax bezig', heeft-iezich eens laten ontvallen. Toen gebeurde dat nog tijdens of nazijn dagelijkse werk bij Shell. Nu heeft Van Eijden een vaste dagtaak, nou ja vast. Een duidelijk omlijnd programma is er volgens hem niet te maken, daarvoor is de voetbalsport in het algemeen en het bedrijf Ajax in het bijzonder veel te grillig. 'Ik ben gewoon Arie van Eijden, noem me naar een maffe clubman'. De binnenkomer is duidelijk. Arie van Eijden houdt er niet van om met de borst vooruit te lopen. En, hij mag dan een Ajacied in hart en nieren zijn, oogkleppen zijn hem, volgenszijn zeggen, vreemd. 'Bedrijfs blindheid zul je bij mij niet aantreffen. Ben weliswaarzeeremotioneelmethetresultaatvan Ajax (winnen of verliezen) betrokken, maar kan alles redelijk objectief observeren en analyse ren'. Waar anderen de periode rond de kerstdagen en de jaarwisseling gebruiken om op adem te komen of ertussenuitte knijpen, daarvindt Arie Foto George Verberne, 'Het Parool 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 19