Bekende nederlanders over voetbal Maarten Spanjer: 'Ik tikte ooit Pelé door de benen!!' ook wel voorkomen, maar veel minder. Als je maar veel van dat soort wedstrijden speelt dan kijkje er op een gegeven moment niet meer zo vreemd tegenaan. Als het internationaal wat beter gaat, dan gaat het nationaal ook vanzelf beter. Het is alleen jammer dat er veel mensen weg blijven door die relletjes. Het is op het momentzo dat een kleine groepje relschoppers de sfeer verpesten voor een veel grotere groep voetballiefhebbers. Want het voetbal leeft echt nog wel in Nederland, als er wat te gebeuren staat dan komen de mensen echt wel. Sommi gen worden, zoals ik al zei, geremd door die relletjes om naar het voetballen te gaan. We gaan een hele belangrijke tijd tegemoet. Op allefronten draaien we nog mee dus moeten we veel spelen. Vooral maart wordteen belangrijke maand. We moeten uit naar Sparta voor de beker, uittegen PSVen dan nog die Europa-cup wedstrijdenNa die wedstrijden weten we meer. Ik heb niet echt een voorkeur voor één van de drie. Het lijkt me leuk om eens een landstitel te behalen en het lijkt me helemaal het einde om de Europa-cup te winnen. Zelf heb ik nog nooit wat gewonnen dus het lijkt me heerlijkom eens een prijs binnen te halendat is dus één van mijn grootste ambities!!!!' MARCO In deze nieuwe rubriek van 'De Ajacied' komt deze keer aan het woord de acteur/auteur Maarten Spanjer. Maarten, via de film 'Spetters', het 'Miskend Talent' uit Voetbal '80 en de creatie van Beun de Haas in de BOVAG sterspot uitgegroeid tot een bekende nederlander, vertelt over vroeger, waaruit blijkt dat het acteren altijd al in het bloed heeft gezeten. 'Nee, zelf heb ik nooit de intensie gehad om profvoetballer te worden. Oké, ik kon wel een aardig balletje trappen (als Miskend Talent demonstreerde hij een baltechniek waar Vanenburg nog een puntje aan kan zuigen, red), maar de scouts hebben bij mij nooit de voordeur plat gelopen. Wel heeft mijn oom mij ooit een keer aangemeld bij Ajax maar de beste man aanschouwde mijn voetbalkunsten vanaf 5-hoog, zodat een toekomstige voetbalcarrière aan de kant werd geschoven. Wel ben ik nog steeds een fervent Ajax-suppor- ter. Ik heb eigenlijk altijd op de ere-tribune gezeten. Nu netjes betalend, vroeger als straatjochie zonder stuiver op zak! Ik mengde mij altijd tussen een vader met vier of vijf kinderen en begon dan heel amicaal tegen die vent aan te lullen zodat ik ongemerkt de kassa kon passeren. De vader moest dan extra betalen want de suppoost telde één kind meer. Maar Maarten zat dan wel ondertussen weer op de 'ere'. 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 15