Danny Blind: 'Het is jammer dat een kleine groep relschoppers de sfeer verpesten voor een veel grotere groep voetballiefhebbers! We schrijven de eerste zaterdag van het nieuwe jaar en tegelijkertijd ook Ajax' eerste trainings dag van het nieuwe jaar. Vreemd genoeg zijn er op het trainingsveld geen trainende spelers te zien, maar even laterblijktdatzeeenzaaltraining afwerken ter voorbereiding op twee zaalvoetbal toernooien in West-Duitsland. Na die training is het in het spelershome een 'gehandenschud' van jewelste i.v.m. het nieuwe jaar. Het slachtoffer van dit interview, Danny Blind, komt ook al snel naar boven. Zodat we na een snelle lunch, in de perskamer verdwijnen voor het geplande gesprek. Eerst laat ik Danny, die net terug is van een vakantie in zijn 'vaderland' Zeeland, aan het woord over zijn tijd voordat hij bij Ajax kwam voetballen. Danny: 'Ikkom oorspronkelijkuit Oost-Souburg dat is een klein plaatsje tussen Vlissingen en Middelburg. Daar voetbalde ik bij een derde klasser, RCS. Op mijn 17e ben ik toen naar Sparta gehaald. De eerste twee jaar speelde ik als middenvelder. Daarna zette Barry Hughes mij rechtsback wat ik toen bij Sparta nog vijf jaar gespeeld heb. Hughes was als trainer natuurlijk wel serieus bezig maar dat moet ook wel. Hij kon wel de hele boel gek maken, sfeertje kweken dus. Dat was bij Sparta wel belangrijk. Na de Sparta-tijd kwam Ajax. De afgelopen drie, vier jaar liep het vrij goed dus was er ieder jaar wel wat belangstelling voor me maar echtver ben ik nooit met een club gekomen. Er is wel eens belangstelling van PSV geweest voordat ze Gerets aantrokken en recentervan Club Brugge en Fortuna, maar echt concreet is dat nooit geweest. Je wilt allemaal graag bij één van de clubs uit de Top-3 spelen, als dat tenminste binnen je mogelijkheden ligt. Als je dan een tijdje goed draait dan ga je hopen dat er een keer zo' n club voor je komt. Het maakt dan in principe niet veel uit welke club er komt. Maar gezien het spel de bekendheid en de sfeer rond Ajax, is dat toch wel de club die het meeste aanspreekt.' Cruyff Danny is inmiddels een gewaardeerde kracht bij Ajax geworden. Jan Wouters en Danny hebben Ajax net dat beetje evenwicht erbij gegeven wat er moest komen. Hoewel vele mensen aan het begin van het seizoen twijfelden over de aankopen blijkt nu wel dat Cruyff het toch weer goed heeft gezien met de aankoop van deze twee. Bij Ajax heeft Danny inmiddels een vaste plaats, maar zijn plaats in de basis van Oranje raakte hij dit seizoen kwijt. Danny zelf'Aanpas singsproblemen heb ik totaal niet gehad. De meeste jongens zijn ook nog vrij jong dus had ik al eens met ze samengespeeld in vertegenwoor digende elftallen, daarvan kende ikze dus al een beetje. Het ligt er natuurlijk ook wel aan hoe je zelf bentin zo'n groep. Maar het isgewoon een leuke groep en ik heb het prima naar mijn zin. De druk bij Ajax is groot maar niet té groot. Er staat druk op het elftal omdat je een prijs moet binnen halen. En er staat druk op jezelf, omdat we een vrij grote selectie hebben dus moet je vechten voor je plaats. Maar dat weetje als je bij Ajax komt. Dit eerste half jaar heb ik al zeer veel opgestoken van Cruyff. Ik denk dat ik in dit eerste halfjaar meer geleerd heb dan in al die jaren bij Sparta. Maar dat is logisch wantje speelt nu op een heel ander niveau. Er wordt nu meer op de dingen gelet waarvan men altijd dacht dat ik ze niet beheerste. Zo leer je steeds weer bij. Cruyff heeft verschrikkelijkveel inzicht in het voetbal en weet dat ook goed over te brengenHet is dan alleen 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1987 | | pagina 11