zelf te rade gingen hè. Niet die is de schuld of de trainer. Nee, kijk eerst eens naar jezelf. Wat moet ik aan mezelf veranderen zodat ik meer voor het team beteken. Dat heb ik vroeger ook gedaan. Frankie is er nu bovenop. Hij krijgt nog wel eens een mindere periode maar die zal hij op kunnen vangen. Hij zal in ieder geval nooit meer zo diep vallen. Robbie ook hè. Die is toch ook door een dal gegaan dit seizoen. Maar de laatste weken zag je hem groeien met als hoogtepunt die wedstrijd tegen Hongarije. Tegen Feyenoord laten ze dan twee mindere acties van 'm zien en dan zeggen ze: "Kijk dat is nou die jongen die afgelopen dinsdag tegen Hongarije zo schitterde. "Belachelijk vind ik dat, Robbie speelde zeker niet slecht tegen Feyenoord. Hij had wat pech bij de afronding van z'n acties, maar ja, hij was ook doodop, ledereen zit dan op weer zo'n goal te wachten, dat is toch vreselijk naïf. Weet je wat ik vind? Ik vind dat de Nederlandse voetballer niet meer voor vol wordt aan gezien. Ze denken (vnl. de pers JB) dat ze alles met je kunnen maken, dat ze dolletjes met je uit kunnen halen. Voetballer in Nederland is best wel een moeilijk vak, want veel mensen kijken er wat sceptisch tegen aan. Er zijn al tijd veertien miljoen mensen die het beter weten. Wat heb je er nou aan om iemand zó hoog op te hemelen om hem de week daarop weer van z'n voetstuk af te schoppen? Natuurlijk, Robbie leert hier weer van. We leren er allemaal van, trouwens. Jesper Olsen Ik zat pas naar die Engelse cup-final te kijken. Erg hè. Jesper liep steeds maar omhoog te kijken. De bal werd steeds maar weer over hem heen ge schoten, van de ene kant naar de nadere kant. Maar toch hè, soms kreeg-ie de bal van die links-back en dan speelde Jesper hem weer zo feilloos diep, schitterend. Wat mis ik dat, jongens. Ik durf te stellen dat toen Jesper bij ons ophield met voetballen, toen-ie geopereerd moest worden, tóen ging het bergafwaarts met AJAX. We worden wel weer kampioen, maar dat is niet he- leméél onze verdienste kun je wel zeggen. Ik vind het erg als er iemand ontslagen moet worden, maar AJAX is en blijft dan keihard en dan is er géén plaats voor sentimenten. Ik hóóp dat er een goede trainer komt. Een trainer die respect afdwingt in de groep. Iemand die keihard is. Niet presteren, dan eruit. Zeker als er niet gewerkt wordt. Dat is het minste wat je kunt doen, wérken. Daar heeft het publiek recht op. René van der Gijp is een schitterende voetballer en hij kan lekker bluffen, maar het vervelende (of mooie) van bluffen is dat je wél moet waarmaken wat je zegt. Kijk, en dat deed René tegen Oostenrijk niet. Een groot verhaal met nog gro tere woorden in de Telegraaf en dan niets presteren, dat kan niet. Als je de vorm van de dag niet hebt, dat kan, maar je kunt je wel in de wedstrijd wer ken, véchten, zodat je tóch van waarde bent voor 't team. Een voetballer zou eigenlijk naar prestatie betaald moeten worden, maar dat is nu eenmaal niet haalbaar. Weet je trouwens waar ik veel kritiek op heb gekregen? Ik had toch gezegd dat de Nederlandse competitie te slap is voor de drie topclubs? Daar ben ik na die 1-0 bij Haarlem om uitgelachen. Maar ik blijf bij die uitspraak, hoor. Het is zo, Wij hoeven nóóit tot het uiterste te gaan, nóóit. Behalve dan plotse ling tegen Bohemians en dén kun je het niet. AJAX zou een jaartje in Italië, in Duitsland, in Engeland moeten spelen, dan zijn we een wereldploeg. Te- 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 19