Erwin Koeman Voorlopig contract reeds getekend, wordt gefluisterd. Waar of niet waar? La ten we maar even aannemen dat het zo is. Prima toch? Hij zou uitstekend bij Ajax passen. Eindelijk wat meer impulsen aan de linkerkant. Peter Boeve kan en mag zich nu eigenlijk niet met de aanval bezig houden. Met Erwin er bij zou ook hij weer tot meer positieve daden kunnen komen. Dan kan hij weer verrassend opkomen, zoals in de periode van Lerby en Olsen, die overi gens veel te vroeg is vertrokken naar Manchester United. Het doet pijn te we ten dat Jesper dit en ook komend seizoen nog uit had kunnen komen voor Ajax, ware het nietach laat ook maar. Dat hoofdstuk is passé. Terug naar Erwin. Wat plaatst o.a. De Telegraaf op dinsdag 9 april jl. "Ajax wil een ruil doen met gesloten beurs. Erwin naar Ajax en FC Groningen mag kiezen uit Felix Gasselich, Peter Boeve en... Frank Rijkaard". Op zich een goed beleid. Een transfersom van f 750.000,- is voor Nederlandse voetbal begrippen nog steeds een boel geld. Maar, wat moet FC Groningen met Gas selich? Het lijkt me dat ze daar niet op zo'n type speler zitten te wachten. Peter Boeve? Behalve verdediger bij Ajax, tevens linksback van het Neder lands elftal (niet tegen Oostenrijk). Voldoet m.i. uitstekend bij Ajax. Het lijkt me dat ze daar in Groningen niet om een linksback verlegen zitten. Boven dien is Boeve in de loop der jaren een oer-Ajacied geworden. Boeve is een speler die wel degelijk de winnersmentaliteit bezit en niets anders wil dan Ajax terugbrengen aan de top. Hij ergert zich wel eens aan bepaalde ontwik kelingen bij Ajax, maar zijn instelling is perfect. Dan Frank Rijkaard. Hoe s het toch mogelijk dat men er zelfs maar aan durft te denken hem te ruilen. Als hij tegen de Eagles in Deventer niet extra posi tief zou zijn opgevallen, werd hij misschien nog wel echt geruild. Daags na genoemd artikel verklaart het Ajaxbestuur, nadat de drie verontruste spelers om opheldering vroegen, dat er van een eventuele ruil geen sprake zou zijn. Herinneren we ons even twee jaar geleden. Ook toen was er sprake van een overgang van Rijkaard naar Groningen. Zou de "technische" staf werkelijk groen licht hebben gegeven hem te laten vertrekken? Waar rook is, is vuur. Gelukkig bewijst Frank thans duidelijker dan ooit het ongelijk van de sceptici. Laten we verstandig wezen. Hebben we eindelijk weer eens een topper in de ploeg, die niet veel eisen stelt en dus behouden kan blijven voor Ajax, en dat zouden we gaan ruilen.... Kom nou. Erwin naar Ajax? O.K., maar niet ten koste van FRANK RIJKAARD. Johan Meerzicht. Spiksplinternieuw aktie-fotopakket te koop. Art. nr. 100. Stort f 25,- op giro 2302652 t.n.v. De Ajacied te Ede. Met o.a.: Marca, Ronald, Gerald, Felix, Robbie. 21

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 23