begin een paar ballen op de paal en op de lat geschoten had. Als het dan niet lukt dan zakt je vertrouwen vanzelf weg. Maar ik ben ervan overtuigd dat ik in Oranje ook goed kan spelen. Vorig jaar in Ierland bijvoorbeeld, toen liep het wel. Overigens heb ik er nog wel vertrouwen in dat we ons kwalificeren voor Mexico, we hebben het nu (30/4, MvH) weer in eigen hand." Barcelona Het contract van Marco loopt dit seizoen af. Een ieder die denkt dat Marco graag naar het buitenland zou willen, komt bedrogen uit. Het zou natuurlijk ook zonde zijn als we opnieuw zo'n speler zouden kwijtraken. Helemaal on begrijpelijk wordt het als je de geruchten van de laatste tijd hoort; Ajax zou hem zelfs kwijt willen Hopelijk blijven dit geruchten en tekent Marco gewoon voor een paar jaar bij. Ook liet ik Marco uit vier fictieve aanbiedingen kiezen om te kijken waar zijn interesse naar uitgaat. Het betrof hier de volgende clubs: Inter Milan, Barce lona, Manchester United en Bayern München, die allen met dezelfde aanbie ding komen. Marco: „Ten eerste zit ik tot eind december in dienst dus kan ik niet eens naar het buitenland, maar ik heb daar ook nog geen behoefte aan. Zoals ik al eerder zei kan ik hier nog genoeg leren. Zolang je hier niet iedere wedstrijd het mannetje bent kun je nog wat leren. Je hebt hier wel eens thuiswedstrijden waarvan je vantevoren weet dat je zult winnen, maar dat heeft Bayern München ook als het tegen een club als Karlsruhe speelt. Vierentwintig lijkt me wel een goede leeftijd om naar het buitenland te gaan. Dat ben ik nog niet dus blijf ik voorlopig hier. Als die vier clubs die jij nu noemt met dezelfde aanbieding zouden komen zal het moeilijk worden om te kiezen. Ik zou niet voor Manchester United kie zen omdat dat Engelse voetbal mij niet zo ligt. Bayern München klinkt al wat aantrekkelijker maar ik zou kiezen uit Barcelona of Inter. Ik zou dan uiteinde lijk kiezen voor Barcelona omdat het daar meestal lekker weer is en een goed klimaat trekt mij wel aan. Daarom denk ik ook dat het voor veel mensen aan trekkelijk is om de competitie later te beëindigen en eerder te laten beginnen zodat je in de winter langer kunt stoppen. Want je kunt beter lekker in een shirt op de tribune zitten dan dat je het, zoals dit seizoen wel eens gebeurde, besterft van de kou. Als versterking voor het volgend seizoen denk ik aan een type als Lerby. Een bikkelaar die ook nog goed kan voetballen en verder moet je natuurlijk af wachten wie er nog allemaal weggaan. En als je volgend jaar internationaal mee wilt draaien zul je toch zo'n zestien gelijkwaardige spelers moeten heb ben om je in te dekken tegen blessures. Dan krijg je natuurlijk weer scheve gezichten van de mensen die op de bank zitten maar je moet toch ergens voor kiezen." Marco. Corn. Krusemanstraat 13-15, Amsterdam Telefoon 020-734826 Café Restaurant „Lyceum" Voor gezelligheid en een goed glas bier 19

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 21