maakt dan niet zoveel uit. Ook de KNVB moet daar niet zo moeilijk over doen. Als je nu eens naar Duitsland kijkt, daar is ook 'n man als Beckenbauer bondscoach. Dat het daar meteen goed gaat is mooi meegenomen maar niet noodzakelijk want op de lange termijn komen de goede resultaten toch wel. Dat soort mensen heeft namelijk zoveel verstand van voetbal dat er vanzelf resultaten uit zullen komen wanneer zij zich ermee bezighouden. Ook denk ik wel eens dat ze hier meer met de financiële kant dan met de sportieve kant van Ajax bezig zijn. Je kunt natuurlijk zeggen dat je moet kiezen uit succes sen en voortbestaan maar ik denk dat je een goede midden weg moet kie zen. Als je een dure speler koopt staat je kapitaal wel in het veld, mocht het dan niet lopen, kun je die speler altijd weer verkopen. Een goed voorbeeld daarvan is Maradonna. Barcelona heeft erg veel voor hem betaald maar toen ze hem verkochten ook weer veel voor hem teruggevangen. De echte sterren ontbreken nu en dat vind ik gewoon jammer". Kieft Dat het op dit moment met het Nederlands voetbal niet zo best gesteld is, is bekend. Vooral als je vergelijkingen gaat maken met landen als Engeland en Italië. Nu moet je je natuurlijk ook niet blind staren op zulke landen, maar het is wel zo dat het daar steeds beter gaat en hier steeds slechter. Qua spe lersmateriaal doen we zeker niet onder voor verschillende andere Europese landen. Het vervelende is alleen dat we wel van bijna alle landen (met Oran je of in de Europa-Cup) verliezen. Dat ligt volgens de grotere clubs aan het gebrek aan tegenstand in de Ere-Divisie. Maar als ik dan naar de resultaten van de zgn. 'Grote Drie' tegen clubs als NAC, Fortuna en PEC kijk, begin ik aan dat excuus op z'n zachtst gezegd te twijfelen. Over deze teruggang en zijn vaak mindere presteren in Oranje geeft Marco hier zijn mening: „Ik vind dat je alles niet zo negatief moet zien want hoe meer je het negatief gaat benaderen hoe slechter het wordt. De laatste tijd wordt er over het voetbal alleen maar negatief gesproken, daar help je het voetbal ook niet mee. Ik vind dat de wedstrijden in de media best wat positiever gebracht kunnen wor den, zodat het voetbal wat beter wordt verkocht. Kritiek is prima maar je moet het niet overdrijven. Zo'n de Sadeleer in België brengt het allemaal wat luch tiger, hier is het allemaal zo gespannen. Onlangs scoorde Robbie Rijnink dat doelpunt tegen Fortuna SC en gelijk krijgt hij de hele pers over zich heen. Dat vind ik ook één van de zwakke punten van de pers in Nederland. Zo gauw iemand maar even iets goeds doet wordt hij gelijk ongelooflijk gepre zen. Terwijl het volgens mij beter is om je in het begin een beetje rustig te houden. Als je het dan in de toekomst waar maakt, dan kun je in de publiciteit stappen maar niet als je net komt kijken. Dan kan een Mario Been wel zeg gen dat ik een veel te rustig type ben om er te komen, maar ik ben nu een maal niet zo'n schreeuwer. Enne, ik kom er wel hoor, daar hoeft Mario Been zich niet druk over te maken. ledereen zegt nu ook dat het voor mij beter zou zijn om naar het buitenland te gaan, omdat ik daar meer zou kunnen leren. Kieft is daar inderdaad enorm vooruit gegaan. Ik zou misschien ook wel naar het buitenland kunnen maar ik denk dat ik hier nog genoeg kan leren. Waarom het in Oranje bij mij vaak niet loopt weet ik ook niet. Tegen Cyprus had ik op een gegeven moment geen zelfvertrouwen meer omdat ik in het 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1985 | | pagina 19